Вже влітку має відбутись друге африканське турне глави української дипломатії Дмитра Кулеби і проведення саміту Україна-Африка.

Міністерство закордонних справ вже активно над цим працює .

Про це повідомив спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх в інтерв’ю Укрінформу.

«Ми зараз працюємо над тим, щоб друге африканське турне міністра відбулося влітку і охопило нові країни Африканського континенту», – сказав Субх.

Він нагадав, що у цьому році виповнюється 60 років заснування Африканського Союзу, а 25 травня відзначається День Африки.

«Ми хотіли б, щоб Україна на високому рівні долучилася до цих заходів. Робота триває, адже підготовка візитів потребує комунікації, надсилання офіційних звернень і отримання погоджень», – пояснив дипломат.

За його словами, конференція Україна-Африка теж готується, наразі МЗС визначається з її головними темами і постійно комунікує щодо цього питання з Офісом Президента і відповідними міністерствами.

«Ми спілкуємося з науково-дослідними інститутами, аграрними академіями, нашими експортерами і бачимо, як багато в Україні сучасних технологій, про які в Африці ніхто не знає і до яких вона не має доступу. Тож наша мета — через подібні саміти і візити побудувати міст для впровадження наших технологій на території Африки», – зазначив Субх.

Він повідомив, що саміт Україна-Африка планується провести у Києві й запросити на нього глав держав усього Африканського континенту.

«Ми знаємо, що в липні планується саміт росія-Африка, і закликаємо африканські країни не брати в ньому участі. На нашу думку, аморально перебувати на території держави-агресора у той час, коли продовжується війна проти нашої країни. Ми б хотіли, щоб африканські країни бойкотом цього заходу, принаймні з боку їхніх лідерів, продемонстрували, що Африка не згодна з тим, що робить росія в Україні», – зауважив спецпредставник України з питань Близького Сходу та Африки.

За його словами, Україна вже отримала певні сигнали від деяких країн, що вони жодним чином не розглядають участі у цьому заході, поки росія не виведе свої війська і не зупинить війну.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 3 жовтня минулого року розпочав перше в історії української дипломатії турне глави МЗС країнами Африки, яке мало тривати до 12 жовтня. Однак він був змушений перервати турне 10 жовтня через масований ракетний обстріл росією українських міст.

Додамо: США наразі також здійснюють візити Африкою

Віцепрезидентка США Каміла Гарріс перебуває з першим візитом Африці з моменту вступу на посаду, повідомляє Washington Post.

США прагнуть протистояти зусиллям Китаю, Росії та інших країн щодо впливу на континент після неспокійних років правління Дональда Трампа

Видання зазначає, що це частина загального прагнення адміністрації Джо Байдена показати африканським лідерам, що США прихильні до зміцнення зв’язків.

За словами представників Білого дому, поїздка Гарріс включає зупинки в Гані, Танзанії та Замбії. Ці країни обрали тому, що вони прагнуть зберегти демократію перед економічним тиском, який охопив континент. За словами офіційних осіб, Гарріс зустрілася з лідерами всіх трьох держав під час саміту лідерів США та Африки у торік грудні, і вона розглядає дев’ятиденну подорож як продовження цих діалогів.

В адміністрації Байдена зазначили, що Гарріс під час візиту таки порушить питання про агресивні дії Росії та Китаю.

“Очевидно, що ми не можемо ігнорувати поточний геополітичний момент. Війна Росії завдає шкоди не лише жителям України та Європи, а й африканцям та іншим людям у всьому світі, викликаючи зростання цін на товари, яке насправді непропорційно впливає на африканські країни”, – сказав співрозмовник видання.