Військовий експерт Олег Жданов прокоментував помилкову інформацію про відступ російських військ із Нової Каховки на Херсонщині та пояснив, чому для кремлівського диктатора Володимира Путіна так важливо не втратити це місто.

Жданов наголосив, що на херсонському напрямку йде контрбатарейна боротьба, окупанти продовжують обстрілювати правий берег області.

“Стратегічне значення Нової Каховки для РФ – вони будуть за неї битися до останнього. Стоятиме наказ воювати на смерть, нікому нікуди не відступати і нічого не здавати. Каховська ГЕС регулює рівень води у водосховищі і за рахунок цього рівня води наповнюється Північнокримський канал, він починається прямо від греблі Каховської ГЕС. А Північнокримський канал – це вода в Крим, це те, про що мріяв Путін усі вісім років, поки не розпочав масоване збройне вторгнення до України”, – пояснив експерт.

Він також нагадав, що коли окупанти взяли Нову Каховку, вони буквально першого ж тижня підірвали дамбу, відкрили шлюзи та пустили воду до Північнокримського каналу. За рахунок цього у Криму минулого року зібрали непоганий урожай рису – рисові поля заповнили водою із Каховської ГЕС.

Жданов також зазначив, якщо Збройні сили України підуть на Мелітополь у Запорізькій області – просто відріжуть шляхи постачання окупантів.

Військовий експерт Роман Світан поділився прогнозом швидкого звільнення окупованої частини Херсонської області.
Як він зазначив, росіяни вже готуються до форсування Дніпра українськими військами в районі Нової Каховки:

“Це один з пріоритетних напрямків наступу. До цього готуються наші війська, ну і росіяни намагаються, принаймні, до цього підготуватися”.

“Якщо буде паралельно два наступи, буде дуже великий і швидкий вихід російських військ, оскільки вони опиняться у повному оточенні… Буде певний тиск, щоб росіяни самі прийняли рішення дуже швидко йти з Лівого берега”, – додав експерт.

Практика створення приватних військових компаній елітами на територію РФ свідчить про те, що Росія наближається до розвалу, втрачає як держава монополію на застосування сили. Наближені до кремлівської влади намагаються у такий спосіб гарантувати свою безпеку. В окупованому Росією Криму створення ПВК має й додаткові причини. Про них у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим (АРК) Денис Чистіков.

Він зазначив, що на півострові відчувається брак силовиків для забезпечення порядку.

“Правоохоронці з Кримського півострова зараз активно використовуються для забезпечення правопорядку на новоокупованих територіях, тому в Криму недостатньо людей, щоб гарантувати правопорядок та безпеку”, — пояснює Чистіков.

Друга причина, через яку голові окупаційної адміністрації півострова Аксьонову знадобилася своя ПВК, — недовіра до збройних сил РФ, що зростає.

“Скільки б зараз не йшлося у кримських ЗМІ та російських ЗМІ, що Крим готується до зустрічі Збройних сил України, це якраз доводить протилежне. Доводить його невпевненість на тлі наближення Збройних сил України до Кримського півострова”, — коментує заступник постпреда президента України в АРК.

Він зазначив, що основна інформація про створену в Криму ПВК “Конвой” надходить із окупаційних медіа. Перша згадка про “Конвой” була у листопаді минулого року. Відомо, що у його складі як мінімум два підрозділи. Один перебуває на окупованому лівому березі Херсонської області, інший — безпосередньо в Криму.

Чистіков припускає, що “Конвой” поповнюється насамперед за рахунок мобілізованих та колишніх військових, оскільки використання ув’язнених у ПВК “Вагнер” продемонструвало неефективність таких бійців.