У політсилі “Слуга народу” заявили про намір створити дисциплінарну комісію для проблемних нардепів. Поява подібного органу для партії на часі.

Таку думку висловила очільниця “слуг” Олена Шуляк. За її словами, необхідно розглядати різні ситуації, пов’язані як із місцевими, так і з народними депутатами.

Як пояснює Шуляк, в “зашквари” потрапляють різні представники “Слуга народу”. Орган розглядатиме можливість застосування імперативного мандату до місцевих депутатів, виключення з парламентської фракції депутатів, а також позбавлення їх мандатів.

“Добре, якщо не буде необхідності порушувати на з’їзді питання про позбавлення нардепів мандатів, але дисциплінарна комісія зможе працювати й над цим”, – наголосила вона.

Голова партії зауважила, що обласні організації нададуть кандидатури авторитетних людей, які зможуть працювати в дисциплінарній комісії, а потім уже на з’їзді оберуть дієву кількість.

“Якщо до неї увійде 50 осіб, то вона точно ніколи не збереться. Тому буде це 7 чи 9 членів – вирішуватиме безпосередньо з’їзд партії”, – заявила Шуляк в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

У контексті наміру створити в партії дисциплінарну комісію цілком слушно згадати хоча би про два кейси: щодо нардепів Трухіна та Галушка.

“От саме для розгляду таких кейсів і створюватиметься дисциплінарна комісія, буде уповноважена надсилати запити до того ж ДБР і запитувати, мовляв, а що там із Трухіним. Мабуть, я вже всоте відповідаю журналістам на це запитання, і дуже хотілося б, щоб вони, ставлячи його, паралельно писали запит і в ДБР, яке вже точно за цей час могло би надати інформацію стосовно депутата”, – підкреслила Шуляк.

Станом на сьогодні Олександр Трухін – очільник обласного осередку, заступник голови фракції, заступник голови бюджетного комітету у Верховній Раді. Якраз із такими речами дисциплінарна комісія й зможе розбиратися та надавати свої рекомендації. А чому він, наприклад, самостійно не пішов з посади на момент розслідування, – це питання безпосередньо до пана Олександра і того етичного барометру, який є дороговказом його дій, – пояснила Шуляк.

Очільниця політсили зауважила, що у дисциплінарній комісії можуть застосувати різні покарання. Зокрема, для Олександра Трухіна, який осоромився з ДТП. “Коли всоте питають про Трухіна, то ти вже автоматично хочеш придумати найбільш суворе покарання, тому що неприємно постійно чути про цю історію”, – пояснила чиновниця.

За словами Шуляк, ініціативи про відсторонення Трухіна від фракції не було. У партії немає такої можливості, тобто ініціювати з’їзд для того, щоб розглянути кейс Трухіна. Це, мабуть, не дуже правильно”, – зазначила Шуляк.

Вона зауважила, що такими речами дисциплінарна комісія й зможе розбиратися та надавати свої рекомендації. Щодо іншого нардепа Миколи Галушка голова “слуг” заявила, що не розуміє, чому “саме зараз обговорюється ця ситуація, коли вже минув рік після інциденту”.