Лідери держав НАТО на зустрічі у вівторок затвердили створення Ради Україна-НАТО – нового органу взаємодії Києва та Альянсу.

Про це повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

“Рада Україна-НАТО – це форум для кризових консультацій і ухвалення рішень, де ми будемо зустрічатись на рівних”, – пояснив генсек Альянсу.

Зокрема він підтвердив, що перше засідання Ради відбудеться у Вільнюсі уже в середу, 12 липня, і в ньому візьме участь президент Володимир Зеленський.

Рада Україна-НАТО замінить попередній формат співпраці Києва та Альянсу – Комісію Україна-НАТО, що існувала з 1997 року і яка працювала у форматі “члени НАТО+1”.

Зазначимо, що раніше Столтенберг вже пояснював наскільки важливий новий формат та які можливості він дає. Зокрема, він відкриває більше можливостей для практичної співпраці. Можливо, буде стврено підкомітети, які будуть займатися певними питаннями – наприклад, кібербезпекою чи сумісністю.

Генсек зазначив, що до цього органу будуть входити всі країни-члени НАТО та Україна як рівноправні сторони.

“Ми погодимо, як часто Рада буде збиратися. І, думаю, ми також погодимо, що окремі члени Ради, що включає звісно також Україну, можуть скликати зустріч для кризових консультацій – якщо будуть бачити для себе ту чи іншу загрозу чи будуть бачити потребу у термінових консультаціях”, – розповів генсек НАТО.

Цей формат відкриває більше можливостей для практичної співпраці. Можливо, буде стврено підкомітети, які будуть займатися певними питаннями – наприклад, кібербезпекою чи сумісністю.

“Тобто, ми зможемо разом щось робити, разом щось вирішувати, разом консультуватися щодо усіх питань, важливих для нашої безпеки. Це наближає Україну до НАТО і надає Україні та всім нам інструмент для того, щоб співпрацювати більше і зміцнювати зв’язки між нами”, – підсумував Столтенберг.