Британський генерал-лейтенант Роберт Магован в інтерв’ю The Times заявив, що Королівська морська піхота підтримувала “непомітні операції в Україні” в “надзвичайно чутливій обстановці”. Він описав, як 350 морських піхотинців було відправлено для супроводу дипломатів британського посольства на початку цього року.

Коммандос повернулися до Києва у квітні для захисту посольства, оскільки Великобританія прагнула відновити дипломатичну присутність у країні. Міністерство оборони Великобританії раніше визнало присутність командос, але військові вперше кажуть, що британські сили також брали участь у спецопераціях на території України.

“У січні цього року 45-й підрозділ командос був перекинутий у найкоротші терміни з розташування для евакуації британського посольства з Києва до Польщі”, – сказав Магован.

«Потім у квітні вони повернулися до країни, щоб поновити роботу дипломатичної місії та забезпечити захист персоналу. На обох етапах командос підтримували інші непомітні операції у надзвичайно складній обстановці та з високим рівнем політичного та військового ризику».

Крім проведення спецоперацій в Україні, Магован похвалив морських піхотинців за їхню участь у навчанні збройних сил країни.

«Цього літа ми брали активну участь у навчанні сотень українських військовослужбовців. Ми також плануємо навчати українських морських піхотинців», – сказав Магован.

Великобританія також направила експертів із кібербезпеки для захисту найважливіших українських міністерств. Фахівці працюють віддалено від імені британського уряду, щоб запобігти атакам.