Словаччина планує передати Україні гаубиці – країна-партнер призупинить власне озброєння, щоб допомогти Україні у війні проти росії.

Про це повідомляє видання Aktuality.

Дата поставки останніх восьми замовлених гаубиць Zuzana 2 до Збройних сил (ОС) Словацької Республіки поки невідома, пріоритет країна надаватиме будь-яким подальшим замовленням з України.

Про це рішення нещодавно заявила речниця Міністерства оборони Словаччини Мартіна Коваль-Какащикова. 

“Неможливо визначити час, коли 8 гаубиць Zuzana 2 будуть доставлені до Збройних сил Словацької Республіки, тому що якщо будуть подальші замовлення для України, ми надамо їм пріоритет”, – наголосила вона.

Закупівлю 25 гаубиць Zuzana 2 уряд затвердив 2018 року під час перебування на посаді міністра оборони Петра Гайдоша. Через пандемію дату доставки кілька разів переносили. Останні вісім гаубиць спершу повинні були бути доставлені до середини грудня 2022 року.

Державне акціонерне товариство Konstrukta Defense, що належить Міноборони Словаччини, цього тижня уклало договір на комерційний продаж Україні восьми гаубиць Zuzana 2. Міністр оборони Ярослав Надь заявив, що завдяки цьому контракту Konstrukta отримає замовлення, які дадуть можливості для подальшого зростання компанії. Ярослав Надь оцінює контракт як великий успіх для словацької оборонної промисловості.

Нагадаємо, що раніше президентка Словаччини Зузана Чапутова під час свого офіційного візиту до України відвідала звільнені від російської окупації Бородянку та Ірпінь.

Про це повідомив голова Київської обласної держадміністрації Олексій Кулеба у своєму Telegram-каналі.

“Закордонні партнери були шоковані побаченим у Бородянці та Ірпені”, – написав він.

Кулеба зазначив, що Словаччина є однією з країн-партнерів, які надають Україні значну частину гуманітарної допомоги.

Також наразі в Київській області працюють як міжнародні експерти дві слідчі групи зі Словаччини, які документують воєнні злочини, скоєні росіянами в Бучі та Бородянці.

“Мої очі та вуста говоритимуть про те, що я бачу, усій Європі. Ми надаватимемо і гуманітарну, і військову допомогу надалі. Також приймаємо і прийматимемо українських біженців. Ми захоплюємось Україною, її хоробрістю та безстрашністю”, – процитував Кулеба слова Чапутової.