Місцевим органам влади доведеться не солодко, на всю країну очікує нелегке випробовування.

Днями вся Україна відзначала три великі свята: День Захисника, Покрову та День УПА. Але окрім погоди, як виявилося, готував "сюрприз" ще й уряд, тільки не надто приємний. 

Про основні проблеми, котрі лишилися поза кадром, під час погоджувальної ради розповів депутат, заступник голови Комітету ВРУ з питань учасників АТО, інвалідів та ветеранів, Євген Рибчинський.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Політик нагадує, що традиційно 16 жовтня у Києві відбувається марш націоналістів, котрий цього разу зібрав понад 15 тисяч учасників, але на ньому не було помітно самих ветеранів.

Депутат зазначив, що без газу також лишилося чимало населених пунктів: Кагарлик, Переяслав-Хмельницький, Славутич, Бородянка, Коцюбинське, Тетіїв (Київщина), на Черкащині – Сміла, на Поділлі – Шепетівка. Причина всьому – монополія, впевнений він:

"Нафтогаз України" поводить себе, як якийсь поміщик, а не державне підпріємство. Сумарна прострочена заборгованість підприємств  складає близько 27,5 млрд грн, із них 24,1 млрд грн за газ на тепло. 

Причому здебільшого це борги за минулі роки внаслідок різниці тарифів. В зоні ризику сьогодні Донеччина, Дніпропетровщина, Харківщина, Луганщина, Одещина, Львівщина, Запоріжжя. З таким підходом, як ми бачили раніше, вся країна може залишитись без опалення. І ми не можемо закривати на це очі", – коментує політик.

Рибчинський також наголосив, що з березня в Раді лежить проект постанови 8108 про встановлення тимчасового мораторію на відключення населенню України послуг з постачання електроенергії та газу під час опалювального періоду. Але комітетом він чомусь досі не розглянутий.

Крім того, нові тарифи на опалення буде встановлено за місяць після підвищення ціни на газ для населення. 

Про це заявила голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Оксана Кривенко. 

"Як тільки буде нова ціна газу від Кабміну, ми ініціюємо процедуру перегляду тарифів на тепло і теплопостачання. З урахуванням відкритого обговорення, через місяць нові тарифи будуть встановлені", – сказала Кривенко.

 Вона пояснила, що якщо уряд, наприклад, ухвалить рішення про підвищення ціни на газ у жовтні, то обговорення питання відбудеться в листопаді, і нові тарифи буде встановлено з 1 грудня. Відповідно, рахунки за послуги, надані в грудні 2018 року, виставлять у січні 2019-го.