Президент Франції Макрон заявив, що 8 лютого летить до Києва, щоб зустрітися з президентом України Зеленським та продовжити з ним вирішувати питання виконання Мінських угод для врегулювання ситуації на Донбасі.

Нагадаємо, 7 лютого Макрон відвідав Москву для переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним через ситуацію біля українських кордонів. Макрон розраховував переконати Путіна не розпочинати повномасштабну війну. І закликав Путіна до того, щоб усі повелися відповідально.

У свою чергу Путін, відповідаючи на запитання французького журналіста про реальність вторгнення РФ в Україну, поставив запитання у відповідь, чи хоче журналіст і його співвітчизники, щоб Франція воювала з Росією. Так Путін навів приклад ситуації з Кримом, коли Франція та інші країни ЄС вважають Крим українським, а Росія – російським.

Путін і Макрон домовилися, що після візиту президента Франції до Києва вони знову зателефонують і тоді вже буде прийнято подальшу стратегію.

В офісі Макрона вже раніше повідомляли, що він зустрінеться з Зеленським у Києві наступного дня після зустрічі з Путіним.

Планується, що після цієї зустрічі два президенти поспілкуються з представниками ЗМІ.

Це перший офіційний візит лідера Французької Республіки до України з 1998 року. Жак Ширак був останнім президентом Франції, який відвідав Київ 24 роки тому.

Разом із Еммануелем Макроном 8 лютого в Україну приїде глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан.

Він мав прибути до Києва у понеділок для тристоронньої зустрічі з головами МЗС Німеччини та України Анналеною Бербок та Дмитром Кулебою щодо активізації нормандського формату на рівні міністрів. Проте Жан-Ів Ле Дріан відклав візит через поїздку до Москви на переговори Макрона з Путіним.

На тлі напруженої ситуації через загрозу російського вторгнення в Україну Еммануель Макрон неодноразово висловлювався про необхідність деескалації та дипломатичного вирішення конфлікту.

За заявою французького лідера, пріоритетом для нього є пошук політичного виходу з кризи. Тому він висловив готовність вирушити до Росії та України для діалогу та обміну думками.

Напередодні візитів до Москви та Києва Макрон дзвонив Путіну та Зеленському. Під час телефонних переговорів президенти обговорювали активізацію нормандського формату, деескалацію біля українських кордонів, “гарантії безпеки”.