Третя штурмова бригада Збройних Сил України за останню добу відкинула російських окупантів з територій обсягом 1.8 км вздовж фронтової лінії, та на 1.2 км у глибину фронту. Про це 3-я ОШБр повідомила на своїй офіційній сторінці в телеграмі.

Внаслідок наступальних дій 2-го штурмового батальйону значних втрат зазнали підрозділи 57-ї бригади рф та загони тюремників «шторм»: близько 30 «двохсотих»; та 40 «трьохсотих» росіян.

Також ліквідовано склади з російським БК, техніку, зокрема ББМ, танки та артилерію противника.

Так, сили ворога майже повністю відкинуто за канал, де ще нещодавно були розташовані позиції окупантів.

Зазначимо, що в Україні дуже помітно активізувалися бойові дії, але робити занадто великі висновки з щоденних зведень про операції не варто. Про це заявив глава Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил США генерал Марк Міллі.

“На всій території України, окупованій РФ, спостерігається активність, і бойові дії дещо посилилися”, – заявив Міллі в інтерв’ю Associated Press.

Він підкреслив, що це справа України оголошувати про офіційний початок контрнаступу, але у зв’язку з цим підкреслив, що ЗСУ готові до цієї операції. “За нашими оцінками, українські військові добре підготовлені до будь- яких дій – вести наступ або оборонятися”, – сказав він.

Міллі заявив, що він вважає, що навчання і зброя, поставлена союзниками, взимку, підготували Україну до майбутніх бойових дій.

“Було проведено багато тренувань, було багато поставок, інші країни, включаючи США, поставили багато боєприпасів, – сказав Міллі. – Вони добре підготувалися до ведення загальновійськових операцій. Думаю, що вони підготувалися до того, що їм потрібно робити, незалежно від того, який тип операції вони роблять”.

Міллі також спрогнозував, що з часом характер бойових дій буде змінюватися.

“Як і будь-яка інша велика битва, війна – це успіхи і невдачі, – сказав військовий. – Будуть дні підвищеної активності і дні низької активності, будуть наступальні і оборонні дії. Тому досить довгий час буде рух туди-сюди”.

Оцінюючи події минулого, Міллі сказав, що ЗСУ добре захищали країну з початку вторгнення в лютому і до середини літа, а потім провели дві успішні наступальні операції в Харківській та Херсонській областях.

Додамо, що військовий експерт Петро Черник розповів українському телеканалу  від чого залежить контрнаступ ЗСУ.

Найперше на чому експерт наголосив – це терпіння.

“Я можу лиш припустити, що вірогідно контрнаступ залежить від накопичення сил і засобів. Цей процес триває. А от деталізувати де, на яких напрямках та в яких часових межах – це дати противнику готову розвідувальну інформацію. Навіть якщо ми б говорили гіпотетично чи аналізували наявну інформацію. Режим тиші є фундаментальним явищем будь-якої серйозної операції» – каже він.

Також Черник поділився думкою чи очікувати під час нашого контрнаступу винищувачі F-16.

“На мій погляд, є така висока ймовірність. З огляду на те, що українці показали високоінтелектуальну якість засвоєння техніки – МІМ-104 Patriot вважаються дуже складними машинами, яку наші військові засвоїли мега швидко. Ніхто не думав, що ми зможемо завдяки їм збити гіперзвукові ракети, а ми виграли поєдинок з рахунком 6:0 на нашу користь. Це великий успіх саме інтелекту.

Я думаю, що так само українці зможуть і засвоїти авіаційні комплекси у режимі від 3 до 4 місяців. Якщо зараз червень і сказали, що навчання на F-16 вже почалися, то на осінь, коли з’являться перші машини, а погода ще буде сухою, є ймовірність, що авіація долучиться до контрнаступальних дій. Тут важливо пам’ятати головне: війна – це шлях обману” – підкреслив Черник.