Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у четвер зранку провів засідання Ради оборони через “ескалацію боїв у російсько-українській війні”.

Про це повідомляє видання Magyar Nemzet.

На зустрічі Віктор Орбан підкреслив, що, хоча припинення вогню і мир були б найважливішим у російсько-українській війні, бойові дії посилилися з минулої ночі.

“Для нас безпека Угорщини, як і раніше, є нашим пріоритетом”, – заявив прем’єр-міністр.

На засіданні Ради оборони – консультативного органу при прем’єр-міністрі – були присутні міністр оборони Криштоф Салай-Бобровніцкі, начальник Генштабу Збройних сил Угорщини генерал-лейтенант Габор Бьоренді, міністр внутрішніх справ Шандор Пінтер, керівник відомства прем’єр-міністра Антал Роган, а також низка інших представників державних служб і міністерств.

Минулого тижня в інтерв’ю державному радіо прем’єр Угорщини Віктор Орбан лякав Україну тяжкими втратами під час контрнаступу та закликав почати переговори з Москвою. Також Орбан поскаржився, що йому важко бути єдиним прем’єр-міністром у ЄС, який “виступає за мир”.

В Угорщині зменшується кількість людей, які вважають РФ стратегічним партнером.

Попри скандальні антиукраїнські заяви уряду Угорщини, 90% мешканців країни підтримують українців.

Про це свідчать результати дослідження неурядової організації GLOBSEC зі штаб-квартирою в Братиславі.

Зазначається, що 90% опитаних угорців сказали, що вважають важливим продовжувати підтримку українських біженців.

Водночас 41% респондентів переконані, що українці отримують допомогу “за рахунок” представників населення Угорщини, які її потребують більше.

Згідно з опитуванням, тільки 54% респондентів вважають, що економічні санкції проти Росії працюють і повинні залишатися чинними до деокупації української території.