Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Росія має намір демонтувати Україну та “повністю стерти її з карти світу”.

Про це повідомляє Sky News.

Томас-Грінфілд заявила Раді Безпеки ООН, що з’являється все більше ознак того, що Кремль закладає основу для спроби анексії всіх східних українських областей, а також південних Херсонської та Запорізької областей “з метою проведення фіктивних референдумів” або указів про приєднання до Росії.

Вона також повідомила, що міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров “навіть заявив, що це воєнна мета Росії”.

Ці коментарі прозвучали після того, як Лавров сказав держсекретарю США Ентоні Блінкену, що “безперервне накачування” зброї США і НАТО в збройні сили України лише “продовжило агонію режиму в Києві, подовжуючи конфлікт і збільшуючи втрати”.

Блінкен розповів журналістам, що переконував Лаврова погодитися на пропозицію США щодо звільнення двох незаконно затриманих у Росії громадян США.

Також він закликав Лаврова від імені багатьох країн світу виконувати те, на що Росія погодилася у Стамбулі, та уможливити експорт зерна з українських портів через Чорне море.

Як повідомлялося, держсекретар США Ентоні Блінкен після розмови з главою МЗС РФ Сєргєєм Лавровим провів телефонну розмову з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

“Я поговорив з держсекретарем Блінкеном, який повідомив мені про підсумки своєї розмови з міністром закордонних справ Росії. Ми домовилися про подальше зміцнення України у військовому та економічному відношенні та зосередилися на наступних практичних кроках, які дозволять Україні змусити російське вторгнення провалитися” – розповів Кулеба у Twitter.

Тим часом Посольство Росії у Великій Британії зазнало критики після того, як воно заявило, що члени українського батальйону «Азов» начебто  «заслуговують на страту».

У заяві в соціальних мережах посольство заявило, що група, яка виникла як ультраправий воєнізований підрозділ, «не була справжніми солдатами» і «заслуговує на принизливу смерть».

Після повідомлення керівник Офісу президента України Андрій Єрмак написав у Telegram: «Росія — терористична держава. 

“У 21 столітті тільки дикуни і терористи можуть говорити на дипломатичному рівні про те, що люди заслуговують на страту через повішення. Росія є державним спонсором тероризму. Які ще потрібні докази?”

Тим часом депутат від Лейбористської партії Кріс Браянт заявив: «Це має бути незаконним. Це заклики до військових злочинів. 

«Настав час Великій Британії відправити все російське посольство зі зборами назад до Москви».

У Кремлі ненавидять українців та бажають знищити їх, проте все одно хочуть мирних переговорів.  Так, диктатор Путін марить знищити Україну, проте побоюється за власне життя. 

Про це сказав російський опозиціонер, політолог Андрій Піонтковський у коментарі “Апостроф TV”. 

Піонтковський зазначив, що через ненависть до українського народу та Заходу Путін був би радий продовжити війну, проте він побоюється за власне життя.

“Власне, ця ненависть до українського народу, до Заходу вимагає продовження війни, кричати, що він захопить Київ, Львів, Варшаву. А є й інша домінанта – власна безпека. Тут він чудово відчуває, що наполеонівські плани вже всі впали, що йому потрібно терміново щось продати своєму народу як перемогу. Тому він і вимагає переговорів”, – пояснив Піонтковський.

Політолог зазначив, що багато конкурентів Путіна розуміють, що Росія програє війну, а тому диктатор боїться за своє життя.