Анналена Бербок — міністерка закордонних справ Німеччини визнала недостатню ефективність санкцій проти Росії.

Слова Бербок, цитуються у книзі журналіста Штефана Ламбі «Надзвичайна ситуація. Управління під час війни».

За словами Бербок, «економічні санкції повинні мати економічний ефект, але це не так» у випадку з Росією, адже «логіка демократичних країн не діє в автократичних країнах».

«Ми виявили, що за допомогою раціональних рішень, раціональних заходів, які узгоджують між собою цивілізовані уряди, цю війну завершити не вдасться», – сказала Бербок.

Важливо й те, що напередодні повідомлялося, що санкції Євросоюзу проти Росії посилюватимуться з часом і матимуть дедалі більший довгостроковий вплив на економіку РФ.

Так наприклад 23 червня Рада ЄС затвердила 11-й пакет санкцій проти Росії, спрямований переважно на боротьбу з обходом існуючих санкцій.

Серед іншого, він передбачає заборону заходити в порти і шлюзи ЄС суднам, яких компетентні органи підозрюють у причетності до перевезення підсанкційної нафти чи нафти, купленої за ціною вищою за граничну.

Також завершується тимчасовий виняток із санкцій для Німеччини та Польщі щодо постачання сирої нафти з Росії через північну секцію нафтопроводу «Дружба». Водночас цим шляхом можна буде прокачувати нафту з Казахстану чи інших третіх країн.

Додамо, На тлі масових антиросійських санкцій, введених у зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україну, в ОАЕ спостерігається наплив російських компаній, торговців товарами та експатів, які шукають прихистку від санкцій.

Однією з таких компаній став російський «Норнікель», який відкрив офіс в Дубаї. Таким чином «Норнікель» став найбільшою металургійною та гірничодобувною компанією агресора, яка відкрила представництво в Об’єднаних Арабських Еміратах після вторгнення в Україну.