Виходячи з тих сил та засобів, які зараз задіяні як з боку ЗСУ, так і з боку армії РФ, Україні доведеться прогризати лінію оборони приблизно 100 км. Це може статися до кінця літа, якщо діяти прямими лобовими ударами (а інакше поки неможливо).  

Про це повідомив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан в інтерв’ю Наталі Влащенко. 

“Протягом тижня вже працювали штурмові роти та батальйони, а зараз за деякими позиціями підключаються бригади, тобто йде підключення бригад, і я думаю, що кілька тижнів працюватимемо бригадами”, – зазначив військовий аналітик.  

Потім Світан підкреслив, що бригади можуть прогризти другу і підійти до третьої лінії оборони, а далі вже на прорив підуть корпуси. “Але це не раніше ніж за місяць”, – додав військовий експерт. 

Коментуючи нинішню ситуацію експерт зазначив, що по усій лінії бойового зіткнення українські оборонці перейшли до напівоточення ворога, витискаючи так його з першої лінії оборони. Однак противник продовжує відіграватися на мирному населенню, тероризуючи ракетами та дронами. 
 

Україна досі потребує більше засобів ППО, адже ворог підступно вивчає можливості Повітряних сил і намагається вишукувати слабкі місця.  

Ворог використовує дрони, аби вирахувати місцеперебування української протиповітряної оборони, а далі вже з урахуванням цього випускає ракети. 

Далі, я думаю, буде кілька ракетних атак, однак невеликих. З використанням 3, 4, 6 до 10 ракет, 
– прокоментував полковник в запасі. 

Нещодавно по Україні була випущена радянська ракета Х-55. На думку Світана, так противник буквально утилізує неточне та застаріле озброєння. З одного боку, завдання такої ракети, як і в “Шахеда” – перевірити маршрут і ППО. З іншого боку, коли цю ракету збивають – вона виснажує українську систему захисту, мінусує, як мінімум, мільйон доларів, якщо використовується західна установка. 

З подібною метою утилізації росіяни використовують і застарілий комплекс С-300. Випускають балістичні, але неточні ракети, яких залишилося ще тисячі. 

Водночас Світан висловив сподівання, що українські Збройні Сили зможуть дотягнутись до Дубненського машинобудівного заводу. Принаймні, про це свідчать останні кілька спроб запуску безпілотників у цьому напрямку. 

“Росіяни знайшли спосіб наростити виробництво ракет. Щонайменше удвічі. Мова йде про ракети Х-101, “Калібри”, Х-555. Паралельно вони утилізовують та перевантажують нашу систему ППО старими запасами радянських ракет”, – зазначив військовий експерт. 

 
На Бахмутському напрямку спостерігається покращення становища ЗСУ не лише в тактичному, а й в оперативному сенсах. 

На півночі ми не просто оточуємо Бахмут, а вже підходимо до траси Дебальцеве – Слов’янськ і вздовж траси та ріки Бахмутки, яка йде від Бахмута на Сіверськ, а це загальний напрямок на Соледар. Тобто ми починаємо контролювати розв’язку 4 напрямків. А це вже велика проблема для росіян, бо їм доведеться ухвалювати рішення виходити за Бахмутку, 
– пояснив Світан. 

Якщо росіянам ще назустріч почнеться рух, а він, ймовірно, почнеться, з Сіверська в сторону Бахмута, то російському угрупованню на північно-західній стороні цієї траси доведеться відходити через повне оточення. 

Подібні дії з напівоточення зараз військові виконують на усій лінії фронту, противнику немає куди тікати, він виходить на другу лінію оборони. 

На Запорізькому напрямку у ЗСУ також фіксується просування. Вони буквально видавлюють росіян, заходячи в тил. Поки без авіації – це єдиний можливий спосіб вибити росіян з території України. 

Авіація критично необхідна Україні для прориву другої та третьої лінії оборони ворога. 

На переконання полковника в запасі, другу лінію оборони українським захисникам доведеться “прогризати”, вводячи більш потужні з’єднання батальйонно-тактичних груп або бригадного рівня. Третю, основну лінію оборони доведеться проривати за допомогою корпусів.