Росія не припиняє ядерний терор України та світу, тримаючи ЗАЕС в окупації.

Окупанти перевели шість реакторних блоків Запорізької атомної електростанції у стан «холодного зупину». У Міненерго України пояснили важливість цієї події. Цей крок здійснюється для запобігання можливих ядерних катастроф, що можуть виникнути в разі порушення процесу охолодження ядерного палива.

В рамках холодного зупину реактори мають додатковий запас реагування, що дозволяє уникнути аварійних ситуацій протягом кількох днів, навіть у випадку переривання відведення тепла з будь-якої причини. Це надає додатковий час для вжиття заходів і забезпечення безпеки реакторів.

Крім того, реактори, перебуваючи в стані холодної зупинки, потребують менше води для охолодження, що робить процес менш ресурсозатратним і зменшує навантаження на водні ресурси.

Проблема з водопостачанням стала актуальною після того, як окупаційні війська ушкодили дамбу Каховської гідроелектростанції влітку 2023 року, що призвело до складнощів з водопостачанням різних галузей економіки, включаючи атомну енергетику.

Запорізька АЕС, будучи однією з найбільших атомних електростанцій в Україні, відіграє важливу роль у забезпеченні електроенергією країни. Тому збереження її безпеки та надійності є пріоритетним завданням для енергетичного сектора України.

Також зазначимо, що варто наголосити, головне слово – «зупин». Немає великої відмінності – чи то «холодний», чи то «гарячий».

«Гарячий зупин» відрізняється від холодного тим, що додатково відбирається з гарячої зони – зовнішнього контуру – перегріта вода. Вона має температуру близько 280°. Її використовують у системах централізованого опалення взимку, а також у системах гарячого водопостачання самої станції та Енергодара впродовж усього року.