Нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич і голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія емоційно посперечалися в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” щодо трубопроводу, який фігурує у вчорашньому рішенні РНБО, російських грошей в Україні та 2014 року на Донбасі.

Шуфрич згадав нафтопровід, який РНБО на вчорашньому засіданні доручила Кабміну повернути в державну власність, і заявив, що його власниками є швейцарці, які купили його у росіян.

“У мене питання: а де санкції проти іноземців? Швейцарців боїтеся, а своїх б’єте?” – запитав він.

“Несторе, Несторе! Які швейцарці? Ця швейцарська компанія належить громадянину Ізраїлю 73-го року народження з прізвищем Нісан Моїсєєв. Які швейцарці? Несторе, годі дурити вже всіх! Усі все розуміють! Якщо хтось оформив через швейцарську компанію, ти ж бачив: там Мальта, Маршаллові острови, Віргінські острови, мільйон різних офшорів! Усі чудово розуміють – наймай гарних юристів, і будуть у тебе і швейцарці, і американці, ізраїльтяни, а насправді всі гроші тут, ніхто не приховує. Люди на переговори щодо трубопроводу прилітають в Україну. Ну годі вже розповідати казки, які швейцарці”, – емоційно відреагував Арахамія.

“Давиде, почуй те, що сказав секретар Радбезу. Він сказав таке: “Навіщо нам формальності, терористи, які не терористи? Усі все знають, тому вперед, поїхали!” А де закон, де Конституція? Давиде, я сьогодні виступаю за одне: доведіть усе, що ви говорите, у суді. У суді не можете – тому придумали санкції і підставляєте [президента України Володимира] Зеленського. Із вас – як із гуся вода, а Зеленський за це відповідатиме”, – сказав йому Шуфрич.

Зі свого боку Арахамія висловив готовність пояснити, “де закон і де Конституція”.

“Давай я тобі розповім зараз, Несторе, де закон у цій історії. 2014 рік, у нас війна, загинули десятки тисяч людей, у цей час російські структури – як [дружина Медведчука] Оксана Марченко, просто жінка, володіє стратегічними активами України? Феросплави, “Запоріжсталь”, мільйон усіляких заводів, трубопроводи, обленерго – про що ти мені розповідаєш? (Шуфрич не витримує, встає: “Так, усе, досить!”) Це просто фронтування російських грошей, які сюди заходять, захоплюють, встановлюють контроль, вмикають це в телеканали, показують це всім людям, кажуть: “Чинна влада – це ганьба, чинна влада некомпетентна, чинна влада непрофесійна, давайте зближуватися з Росією та обирати росіян!” Усе зрозуміло, Несторе! “

Шуфрич у відповідь на згадку 2014 року попросив Арахамію “відповісти на одне запитання”: “Квітень 14-го року, виступ “Кварталу 95″ у Горлівці. Гроші від цього йдуть на ополченців. Це що?”

“Яких ополченців? Що ти говориш? З українським прапором це було!” – обурився Арахамія.

“Зараз Безлер (Ігор Безлер, один із ватажків бойовиків на самому початку війни на Донбасі) дає інтерв’ю і розповідає, що було! Тому, Давиде, ти мені про 14-й рік не розповідай! Тому що я не знаю, де був ти, а я був на Донбасі!” – підкреслив Шуфрич.

Ведучий Савік Шустер на це зауважив, що якщо Шуфрича, на його думку, можна вважати джерелом інформації про події на Донбасі, то “Безлер – точно не джерело інформації”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.