Експерт Defense Express Іван Киричевський зауважив, що ЗСУ взяли під вогневий контроль шляхи відступу навколо Лимана. Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Ми перебуваємо на порозі важливої психологічної перемоги. В історії українського війська ще не було епізодів, коли наші військові брали ворога в оточення, створювали росіянам котел й брали їх там у полон. ЗСУ взяли під вогневий контроль шляхи відступу навколо Лимана, якими могли б скористатися росіяни”, – зазначив Киричевський.

За його словами, росіяни могли відступити раніше і не підставлятися під вогонь ЗСУ.

“Але повідомлення про те, що Путін особисто керує військовими операціями підтверджуються. У випадку з Лиманом має значення не тільки кількість знищених рашистів, а те, що ЗСУ вперше в історії провели успішну операцію з оточення противника і це ще більше підіймає бойовий дух українським захисникам, ніж Харківський наступ”, – додав Киричевський.

Крім того, експерт вважає, що битва за Лиман у стратегічній картині виглядає важливою психологічною точкою, яка має відкрити для нові перемоги.

“Логістичні артерії окупантів у районі Лиману знаходяться під нашим вогневим контролем, якого достатньо для прискорення процесу оперативного оточення противника. Якщо оборона ворога під Лиманом посиплеться, як це було біля Балаклії та Куп’янська, то нас чекає повторення сценарію, який на Харківщині мав назву “Перегрупування на іншу окуповану росіянами територію”. Тобто, якщо росіяни не втримають оборону біля Лиману, то у них знову почнеться каскадний обвал”, – зазначив військовий експерт.

Іван Киричевський додав, що перед ЗСУ знову будуть два виклики: наздогнати російських вояк, які будуть стрімко тікати, або наступати рівно тією мірою, щоб не допускати розтягування своїх комунікацій.

“Якщо дивитися на ситуацію у стратегічному вимірі, то, як говорять деякі експерти, події на Херсонщині та на Сході – дві складові одного цілого, а саме це стратегічна операція ЗСУ по остаточному перехопленні ініціативи у свої руки, відповідно, і її закріплення. Тобто ЗСУ намагаються зробити все можливе, щоб росіяни втратили ініціативу і єдине, щоб ворог би міг, то це відступати з високими втратами. Таким чином, у стратегічній картині битва за Лиман виглядає важливою психологічною точкою, яка має відкрити для нас нові перемоги. Якщо російські окупанти отримають пекельну та болючу поразку під Лиманом, то вони вже ніде наступати не зможуть, тому що остаточно поламаються”, – підсумував Киричевський.

Важливим фактором також є той факт, що війська РФ залишилися без каналу логістики на Донеччині. Зокрема, відомо, що у росіян є перспектива каскадного обвалу оборони по всій лінії фронту. Росіянам був потрібен Куп’янськ, щоб підвозити боєприпаси та інші ресурси для військ, які були зосереджені на новозахоплених територіях Луганщини та Донеччини. За словами Киричевського, залізниця через Куп’янськ – це був єдиний маршрут, щоб живити російські війська, які зосереджені на цих теренах.

“Росіяни будуть намагатися чинити тиск, кидаючи гарматне м’ясо та дострілювати залишки боєкомплекту. Зараз росіяни знаходяться у тому стані, що ЗСУ вдасться втримати оборону на Донеччині, на тих рубежах, що є зараз”, – додав Киричевський.