15 червня у Брюсселі відбудеться чергова зустріч голів міноборони країн-союзників України у форматі «Рамштайн», де вони обговорюватимуть надання військової допомоги нашій країні.

Про це заявив речник Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер під час брифінгу міноборони США.

Зазначається, що очільник міноборони США Ллойд Остін наступного тижня вирушить до Європи, де він і голова Об’єднаного комітету начальників штабів армії генерал Марк Міллі 15 червня проведуть особисту зустріч Контактної групи з питань оборони України, а 16 червня – зустріч міністрів оборони країн НАТО.

Американець у розмові із журналістами уточнив, що місцем проведення чергового «Рамштайну» стане столиця Бельгії Брюссель.

На 13-му «Рамштайні» однією з основних тем стане питання створення коаліції бойових літаків «Небесний щит України».

Олексій Резніков – міністр оборони України дав коментар щодо очікувань України від чергового засідання групи у форматі «Рамштайн»:

«В рамках засідання ми будемо обговорювати детальні речі «літакової коаліції». Ми говоримо поки що про підготовку пілотів і наших техніків та інженерів, які будуть займатися обслуговуванням літаків. Предметно питання обговорюватимуться з командами міністерств оборони Нідерландів, Данії, США та інших країн, які приєдналися до цієї коаліції. Далі – решта. Все, що стосується  ППО, снарядів амуніції, артилерії. Наші пріоритети не змінилися. Ця війна це війна ресурсів», – сказав Резніков.

Відомо також, що до складу української делегації міністр оборони включив представників Повітряних сил. Зокрема, командувач Повітряних генерал-лейтенант Микола Олещук виділив своїх відповідальних офіцерів, які курують підготовкою пілотів та логістичними питаннями, розповів Резніков.