Провал російської операції біля Бахмута став очевидний ще торік, коли противник потрапив в Ізюмський “котел”. Окупантам також буде неймовірно складно витиснути наш гарнізон із Авдіївки.

Військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан проаналізував карту бойових дій.

За його словами, біля Авдіївки є позитивна динаміка зі знищення ворожих військ та відновлення наших позицій.

Полковник запасу зазначив, що біля Авдіївки ЗСУ на контратаці відбили наші позиції, коли загарбники спробували рухатися з півдня. Тож нічого небезпечного не сталося. До того ж саме місто вже 10 рік перебуває під вогневим контролем росіян.

За його словами, окупантам потрібно втричі чи вчетверо збільшити кількість сил та засобів, щоб якось спробувати витиснути наш гарнізон із Авдіївки.

«Це зараз просто нереально. І будь-який рух (росіян) на Авдіївку спричиняє зворотний ефект», – сказав Світан.

Він наголосив, що наша контрбатарейка на голову перевершує російську. Тому тут спостерігається позитивна для ЗСУ динаміка щодо знищення російських військ та відновлення наших позицій.

Полковник запасу вважає, що це один із плацдармів для заходу ЗСУ в Донецьк з боку Ясинуватої. Загалом же з Авдіївки можемо зайти одразу в три міста – Ясинувату, Донецьк і Макіївку.

Світан пояснив, що провал військової операції росіян біля Бахмута був зрозумілий ще минулого року, коли ЗСУ “зрізали” Ізюмський виступ. Тоді окупанти намагалися з півночі оточити й узяти Слов’янськ і Краматорськ, заходячи з Ізюма та Попасної, звісно, через Бахмут.

«Це був такий хрест на всій російській південній операції», – наголосив полковник запасу.

Однак, зауважив він, Євгеній Пригожин створив такий собі інформаційний “котел” і затягнув російську армію у Бахмутський виступ, а потім ватажок ПВК “Вагнера” звідти втік, залишивши гинути регулярні сили країни-агресорки.

За його словами, зараз армія противника в районі Бахмута й Соледара перебуває у поганій позиції, оскільки ці міста – низини. ЗСУ ж зайняли всі висоти і далі рухатимуться, найімовірніше, на Горлівку, адже нині це оптимальний варіант.

Додамо, військовий експерт Олексій Гетьман розповів, що для того, щоб звільнити Бахмут Донецької області та повернути його під контроль ЗСУ, не обов’язково брати місто в оточення з усіх боків.

“Необов’язково брати його одразу в оточення з усіх боків, можна завдати удару з півдня, вибити ворога з Бахмута, а потім уже рухатися і на півночі”, – наголосив Гетьман.

За його словами, на те, що наступ з південної сторони йде активніше, ніж з північної, є свої причини.

“Швидше за все, на півночі росіяни тримають потужнішу оборону і зосередили більшу кількість військ. Для нас це суті не змінює, завдання залишається в тому, щоб оточити місто”, – уточнив експерт.

Також варто підкресли, що капітан ЗСУ Валерій Прозапас зазначив, що Сили оборони продавлюють оборонні порядки ворога на південному фронті.

“Вважаю, що доля війни вирішується не на Донецькому напрямку. Ключова битва може бути на південному фронті – це Запорізька й Херсонська області, можливо ще західна частина Донеччини. Там концентруються основні зусилля ЗСУ. Понад 2 місяці там точаться запеклі бої, і там ми маємо найбільші проміжні успіхи. Тому що ми прогризаємо оборонні порядки росіян, намагаючись знайти ворожі слабкі місця. Хоча можна сказати, що вони вже знайдені”, – підкреслив Прозапас.

Капітан ЗСУ також додав, що війна прийняла ресурсний характер.

“Ми маємо передавити й перемолоти військову машину агресора. Досвід у ЗСУ вже достатній, але не треба забувати, що армія РФ ще має серйозні ресурси”, – наголосив Прозапас.