Народна депутатка від фракції “Слуга народу” Ліза Богуцька на своїй сторінці у Фейсбук опублікувала відкрите звернення до генерального прокурора України, голови служби безпеки України, міністру МВС і голові Нацполіції України.

Депутати різко відреагували на підпал будинку громадського активіста Віталія Шабуніна. Подаємо в оригіналі:

“Ми, народні депутати України, члени фракції політичної партії “Слуга народу”, вимагаємо забезпечити оперативне, неупереджене та якісне розслідування імовірного підпалу будинку громадського активіста Віталія Шабуніна.

Будь-який тиск на громадських діячів та активістів є неприпустимим, а атаки на них – несумісні із вільним демократичним суспільством. Особливо небезпечними для демократичного суспільства є злочини проти осіб, які займають критичну позицію щодо окремих представників влади чи політичних діячів. Ефективне розслідування таких злочинів є питанням суспільної безпеки, незалежно від змісту чи ставлення до публічної позиції жертв таких злочинів.

Саме тому ми вимагаємо від правоохоронних органів приділити особливу увагу розслідуванню атаки на Віталія Шабуніна та інших атак на громадських активістів.

Наголошуємо, що у випадку атаки на Віталія Шабуніна йдеться не лише про посягання на життя та майно активіста. Дії зловмисників мають розглядатися також як злочин проти громадської безпеки, співмірний із бандитизмом і тероризмом. Імовірні виконавці нічного підпалу будинку не зважали на присутність у ньому членів родини жертви та створили загрозу для життя і здоров’я цих людей.

Вважаємо, що новий рівень суспільної небезпечності атак на громадських активістів є наслідком безкарності виконавців та замовників злочинів проти інших громадських діячів, вчинених протягом останніх чотирьох років.

Вимагаємо у правоохоронних органів ідентифікувати виконавців та, особливо – замовників нападу на Віталія Шабуніна та його родину, а також активізувати розслідування інших випадків нападів на громадських активістів.

Звертаємося до Генерального прокурора України, Голови Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ, Голови Національної поліції України із проханням взяти розслідування цієї справи під особистий контроль. Наголошуємо, що в рамках здійснення парламентського контролю за діяльністю правоохоронних органів ми вимагатимемо публічних звітів про хід та результати розслідування, допоки виконавці та замовники не будуть притягнуті до відповідальності”.