Активне звільнення Херсонщини не зупиняється жодного дня, адже ЗСУ активізували нову хвилю контрнаступу. Щодо статті, у якій йдеться про те, що ЗСУ наступного тижня можуть зайти у Херсон – то ця інформація є доволі цікавою.

Про це 24 каналу розповіла речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк. Вона також зазначила, що у повному обсязі не бачила цієї статті, тому повністю прокоментувати не можна.

Але можу зазначити, що частина правди там є. Просто у нас різні календарі, мабуть,– розповіла Наталія Гуменюк.

Такі витоки у глобальному сенсі, за словами речниці ОК “Південь” – заважають, але ми вже звикли до того, що є певні коливання у інформаційному просторі, які можна використати так, як це роблять моряки у морі із вітрилами.

Окрім цього, на південному напрямку ЗС РФ намагаються згрупуватися, але через проблеми з постачанням їм це не зовсім вдається, підкреслила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

Російські ккупанти і колаборанти зрозуміли, що Херсон вони не втримають, тому почали їхати звідти.

Про це в інтерв’ю УНІАН повідомив директор Інституту трансформації суспільства, політолог і економіст Олег Соскін.

“Фактично вони розуміють, що Херсон вони не втримають. У них немає шансів. Живу силу туди доставити не можна, туди “мобіки” ніяк не потраплять. Доставляти туди снаряди, нове озброєння теж неможливо. Тому Сальдо хоче вивезти всіх членів свого клану, активи – гроші, власність. Вони розуміють, що, якщо реально зараз почнеться операція, максимум за два тижні війська наші стоятимуть вже біля Херсона”, – пояснив ситуацію Соскін.

Він зазначив, що окупанти кинули підкріплення, десантників, але у них немає зимового обмундирування, ніяких умов для життєдіяльності, немає медикаментів.

“Величезна кількість поранених, яких ніде лікувати, їх возять всіх в Херсон, але він же не гумовий. У них практично не залишається міст з інфраструктурою крім Берислава і Херсона. Якщо зараз українці заберуть Снігурівку і рушать далі, у них немає матеріально-технічної бази для того, щоб утримувати військові підрозділи, що сидять в цьому мішку. Їжі немає, паливно-мастильних матеріалів немає, підвозу боєприпасів немає, важкого озброєння скоро не буде. Що робити з цими пораненими, які там сотнями щодня”, – сказав експерт.

Він зазначив, що окупанти опинилися в страшній пастці і вирватися з неї вони не можуть.

“А оскільки відбулася ескалація військових дій, оскільки бомбили наші міста, піднявся градус української злості, то пощади їм вже теж там не буде. Тому у них два варіанти: або пакуватися в мішки “вантажу 200”, або здаватися. Ніякого “зеленого коридору” там не буде”, – зазначив Соскін.

Народний депутат України VIII скликання, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов також упевнений, що наступного тижня головні новини будуть надходити з лінії фронту.

“Українська армія продовжує наступальну операцію з метою звільнення захоплених росіянами територій. Погода сприяє просуванню. Російське угруповання може бути оточене у Херсоні. У разі відступу за Дніпро, росіяни будуть змушені кидати військову техніку та запас боєкомплекту, тому що евакуація з усім цим через річку буде проблематичною”, – пояснює експерт.

На його думку, прибуття російських резервів із мобілізованих не зможе зупинити український наступ, тож країна-агресор може відновити обстріл цивільних об’єктів. І це, впевнений Ігор Попов, прискорить надання Україні сучасних систем ППО з їхньою інтеграцією в єдину систему.

“Росія може сподіватися на постачання іранських дронів або на посилення антизахідної політики Китаю, – вважає експерт. – Китай після з’їзду Компартії може змінити свою риторику, проте навряд чи погодиться постачати росіянам зброю та мікрочіпи”.

Загалом ініціатива, констатує Ігор Попов, перебуває на боці України, а політика визначатиметься успіхами в полі бою.