Україна ніколи не піде на втручання в виборчий процес в інших країнах, зокрема в Сполучених Штатах Америки, зазначив Президент Володимир Зеленський.

Глава держави зазначив, що, на жаль, час від часу в публічному просторі з’являються «сенсаційні дані» про нібито якусь участь України у виборчих події в інших країнах.

«Як Президент України ще раз хочу підкреслити і свою особисту принципову позицію, і фундаментальну позицію нашої держави в цілому. Ніколи і ні за яких обставин неприйнятно здійснювати будь-яке втручання в суверенні вибори іншої країни. Ще раз запевняю наших партнерів, що Україна не дозволяла і не дозволить собі в майбутньому втрутитися у вибори і тим самим завдати шкоди нашим довірчим і щирим партнерським відносинам з США », – підкреслив Володимир Зеленський.

У той же час Президент висловив упевненість, що і з боку наших партнерів не менш шанобливе ставлення до суверенного права України на внутрішні справи і внутрішній вибір своїх пріоритетів.

«Тільки на таких принципах і можна вибудувати міцні стратегічні партнерські відносини», – зазначив він.

Крім того, Глава держави підкреслив, що запобігання втягування нашої країни у внутрішню політику США – це питання національної безпеки України.

«Тому вважаю, що громадянам України слід, м’яко кажучи, утримуватися від будь-якої діяльності, пов’язаної з президентськими виборами в США, і не дозволяти собі спробувати вирішити на цьому будь-які свої особисті політичні або бізнес проблеми. Репутація України коштує набагато більше, ніж репутація кожного з наших політиків. Тому давайте не будемо розмінювати Україну на ситуативні вигоди », – зазначив Володимир Зеленський.