Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підтримує заборону імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Про це повідомляє агентство “Інтерфакс-Україна” з посиланням на виступ спікера.

“Щодо імпорту електроенергії, ці розмови йдуть давно, і в принципі ми розуміємо, система у нас замкнута, Україна, Білорусь, Росія, Молдова ще з радянських часів пов’язані між собою. Тому говорити, що це виключно білоруська електроенергія, а не російська – досить важко. Тому здебільшого, я вважаю, що це правильний підхід”, – сказав Разумков в ефірі Радіо НВ.

Водночас він висловив сподівання, що через кілька років Україна зможе інтегруватися в європейську систему енергозабезпечення.

Нагадаємо, 26 травня НРКЕКУ обмежила до 0 МВт доступну пропускну здатність для імпорту електроенергії в Україну з Росії та Білорусі тільки до 1 жовтня 2021 року. Водночас підписаний президентом Зеленським закон передбачав заборону до 31 грудня 2021 року.

Тимчасове рішення НКРЕКП розкритикували народні депутати, вимагаючи повної заборони. Також за повну заборону імпорту виступило Міненерго.

Також Дмитро Разумков в етері «Радіо НВ» повідомив, що у парламенті наразі відсутній остаточний варіант законопроекту про деолігархізацію.

«Цей законопроект готується в Офісі Президента. До процесу також залучено Міністерство юстиції. Кінцевого варіанту законопроекту в стінах Парламенту немає», – зазначив Разумков.

Спікер заявив, що олігархізація української держави є проблемою, з якою треба боротися. Водночас він зазначив, що законодавчі ініціативи повинні передбачати створення єдиних правил для всіх.

«Не можна, щоб закони стосувалися окремої категорії людей. Закони пишуться для всіх громадян. І всі повинні їх дотримуватися», – підсумував спікер.