Окупанти мають намір прорвати оборону на Куп’янсько-Лиманському напрямку. Однак там зараз тривають запеклі бої з перемінними успіхами.
https://www.youtube.com/watch?v=fzjz1SqrvvY
Про це одному з українських ЗМІ розповів військовий експерт та аналітик Андрій Харук, зауваживши, що Куп’янськ-Вузловий є важливим населеним пунктом в плані логістики і для українських військових, і для російських окупантів.
Як наголосив Харук, російські окупанти хотіли б відновити контроль і над Куп’янськом, і над Куп’янськом-Вузловим. Це суттєво спростило б їм логістику на Донбасі.
Зараз на цьому напрямку тривають запеклі позиційні бої з перемінними успіхами. Українське командування чудово розуміє важливість цих населених пунктів. І вже здійснює відповідні заходи, щоб посилити оборону на цьому напрямку.
“Наше командування чудово розуміє значення цих населених пунктів. Ніхто не збирається їх просто так віддавати. Можливо, успішний розвиток нашого наступу в бік Азовського моря змусить росіян перекинути резерви з району Куп’янська для парирування цих ударів. Але поки цього не зауважуємо”, – зазначив Харук.
Водночас за словами експерта Михайла Самуся в інтерв’ю одному з українських ЗМІ, зараз саме українське командування диктує й формує поле бою, театр воєнних дій, щоб реалізувати свої завдання, в той час як російська сторона лише створює умовну видимість перемог. Наприклад, на Куп’янському напрямку – російська пропаганда вже створила там свою міфологію. Вони, за їхньою інформацією, вже майже «взяли» Куп’янськ. Тому українська армія може створювати умови, коли російська армія й командування будуть змушені кидати туди нові й нові резерви.
“Тому росіянам треба багато резервів. А от із цим у них проблеми. Якщо дивитися на загальну обстановку на фронті, українському командуванню вдається тримати єдиний замисел. І в ньому, що найцікавіше, – незрозуміло, де ж буде основний удар. Особливо на південному напрямку. Зрозуміло, що Куп’янський і Бахмутський напрямки використовуються українськими силами для відтягування російських резервів. Хоча росіяни, навпаки, намагалися там досягти цього ж ефекту. Тобто вони вважали, що коли вони прорвуть нашу оборону в напрямку Куп’янська, то українські сили будуть змушені з Бахмутського напрямку і навіть півдня стягувати резерви», – вважає експерт.
Ситуація на Куп’янському напрямку, за словами Михайла Самуся, стабілізувалася, але росіяни там сконцентрували дійсно великі сили.
«І, повторюся, російська пропаганда створила певну міфологію, і потім цю міфологію мають наслідувати російські війська. Насправді після цього наступу (минулого тижня – ред.), який не вдався, їм треба було зупинитися і зробити висновки на стратегічному рівні. Тобто подивитися, а де все ж таки краще використати резерви. Чи, можливо, ці резерви треба відправити до Херсонської області, а, можливо, на Мелітопольський напрямок. Між тим вони змушені вкидати нові резерви, щоб прорвати оборону на Куп’янському напрямку, і це, звісно, створює велику напруженість на фронті, там дуже важкі бої. Не можна сказати, що українські війська там перебувають у комфортних умовах. Звісно, це дуже важка і кривава робота українських воїнів. Це героїзм, такий самий, як і на інших напрямках. Зараз там дуже важко», – пояснює Михайло Самусь.
Проте, на думку експерта, виходячи саме зі стратегічної ситуації, росіяни припускаються чергової помилки: вони зараз наслідують власноруч створену пропаганду і тепер змушені так само, як і колись на Бахмутському напрямку, просто вкидати резерви, спалюючи їх там. Але, як результат, це дає перевагу українській армії в тому, що відтягуються величезні сили. І в цей момент українські сили можуть сконцентруватися на просуванні саме на південному напрямку, створюючи умови на величезному фронті, – від Запорізької до Херсонської областей, розвиваючи свій успіх.