Як відомо, нещодавно з посади главкома пішов Валерій Залужний, а на його місце заступив Сирський. Під час зустрічі вони перемовились. Не виключено, що мова йшла про найгарячіші ділянки фронту, як от Авдіївський напрямок. Як відомо, ЗСУ наразі у складній ситуації, однак обламали усі божевільні плани Путіна щодо захоплення міста. 

Основною метою російського наступу під Авдіївкою було створення «котла», а також оточення українського гарнізону. Проте ця стратегія не принесла очікуваних результатів, і зараз РФ змушена вести бої в міських умовах. Про це повідомив військовий аналітик Олександр Коваленко.

«Російському плебсу дуже подобаються історії про «котли», для них це немов показник успішності наступу. Російській пропаганді і особисто Путіну в Авдіївці потрібен був «котел» і у вересні генерали РОВ змалювали йому можливість оточення маленького містечка, що залежить всього лише від однієї логістичної артерії», — говорить аналітик.

Коваленко наголосив на тому, що замість швидкого оточення українських військ за 2-3 дні, російська армія розгорнула кривавий багатомісячний наступ. Замість швидкого прориву полями біля міста, росіяни зараз змушені пробиватися в саму Авдіївку і у вуличних боях продовжують просуватися до Індустріального проспекту – це продовження траси 0542, по якій забезпечується український гарнізон.

«Але перспектива захоплення Авдіївки в межах міських боїв не те, чого хотів Путін, не те до чого готували російську пропаганду. Не це планували його генерали. Але іншого варіанту у них зараз просто немає. І вони будуть його дотискати за всяку ціну. Головне, щоб ці процеси, з нашого боку, були контрольованими і передбачувано-фатальних сценаріїв, для Авдіївського гарнізону, не виникало апріорі», – зазначає Коваленко.

Військовий аналітик Іван Киричевський вважає, що, оцінюючи поточні контури фронту, не слід розраховувати на легке утримання Авдіївки.

Він зауважив, що не бажає висловлювати песимістичні прогнози наперед, але очевидно, що наші війська стикаються з двома основними завданнями.

 «Перша – не допустити оточення міста, утримати керованість оборони в незалежності від того, де можуть просуватися окупанти. Друга – у різних джерелах циркулюють дані, що начебто десь готується рубіж укріпленої оборони, який мають зайняти наші війська після ймовірного відходу з Авдіївки. Мова про відстань приблизно 20 км від міста, це аналізували західні аналітики, показуючи супутникові знімки. Але те, що можуть бути різні неприємні варіанти по Авдіївці, до цього треба готуватися», — сказав аналітик в ефірі одного телеканалу.

Експерт переконаний, що нескінченне виконання завдання знищення ворога на рубежах біля Авдіївки може призвести до накопичення проблем у складі українських військ.

 «Можливо, навіть щось у цьому є, що зміна керівництва ЗСУ відбулася зараз чи у той час, коли проблем по Авдіївці ще не накопичилося так багато, щоб переходити у гостру фазу. Однак треба бути готовими до різних у тому числі й складних варіантів розвитку подій навколо Авдіївки. Судячи з поточних контурів фронту, не варто будувати завищених очікувань, що місто утримати буде легко. Якщо раптом трапиться таке диво, що росіян вдасться не пустити далі, це буде буквально військове диво, яке у військовій історії ніхто не робив», — пояснив Киричевський.

Також раніше стало відомо, що 47-ма окрема механізована бригада здійснила захоплення ворожого бійця за допомогою безпілотного літального апарату на напрямку Авдіївки. За словами бригадного генерала Олександра Тарнавського, українські військові помітили на полі бою ворога, який був втрачений у просторі. Вони планували рятувати його, коригуючи його маршрут за допомогою дрона, але ворожий боєць виявив більше довіри до українського безпілотника.

 «Алєксєю 47 років, 22 із них – провів за ґратами. Мав ще відбувати термін, однак «приїхали, забрали та привезли на війну, пообіцявши очистити репутацію». За те, що він прийшов вбивати українців, отримав на картку 169 тисяч рублів. Та грошей не побачив — дав картку товаришу для закупів, а той був убитий», — поділився генерал.