"Народний фронт" закликав президента Петра Порошенка винести на розгляд РНБО постанову парламенту про санкції щодо телеканалів "112 Україна" та NewsOne.

До цього закликав голова фракції НФ Максим Бурбак на погоджувальній раді.

"Закликаємо членів фракції БПП і представників інших державницьких сил бойкотувати телеканали Путіна-Медведчука "112 Україна" та NewsOne і не відвідувати їхні ефіри. Звертаємося до президента Петра Порошенка нарешті розглянути на засіданні РНБО відповідну постанову Верховної Ради.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Брехня і пропаганда не має нічого спільного зі свободою слова. 

Ми неодноразово вимагали відсторонення Медведчука від участі у Тристоронній контактній групі, припинення його безперешкодних перельотів до Москви… Наша фракція закликає СБУ розслідувати діяльність Медведчука як координатора проросійського реваншу та контрреволюції в Україні", – наголосив Бурбак.

Як відомо 4 жовтня Верховна Рада підтримала петицію та направила Раді нацбезпеки та оборони звернення про застосування економічних санкцій проти цих телеканалів. Секретар РНБО Олександр Турчинов пообіцяв зібратись, як тільки отримають постанову.

Крім того,  нещодавно стало відомо, що соратник кума Путіна став офіційним власником "112 Україна".

Нардеп від "Опоблоку" і давній соратник кума президента Росії Віктора Медведчука Тарас Козак став кінцевим бенефіціаром усіх 6 телеканалів, що входять до групи "112 Україна".

Інформація про це міститься у держреєстрі фізичних та юридичних осіб-підприємців.

На сайті "112 Україна" повідомляється, що власник швейцарської компанії Plirofories AG (володіла 100% телеканалів групи "112 Україна") Едуард Кац заявив про вихід із медіабізнесу в Україні та продаж телевізійного каналу.

Козак – член комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

У серпні ЗМІ встановили, що нове керівництво "112 Україна" пов'язане з Медведчуком. У жовтні нардеп Євген Мураєв заявив про продаж телеканалу NewsOne Козаку.

2017-го Козак і Медведчук фігурували у справі про виведення з-під оподаткування 2,5 млрд компанією "Тедіс Україна", нагадують ЗМІ.

\