Митрополит Епіфаній заявив, що після отримання Томосу від Вселенського патріарха Православна Церква України має намір одразу сформувати керівні органи. Цей процес триватиме один-два місяці.
Новообраний предстоятель Православної церкви України розповів, що усі рішення будуть формуватися на основі норм статуту, які прописані у Томосі.
Першим рішенням, звичайно, нам потрібно сформувати відповідні керівні органи. Я вважаю, що після отримання Томосу, це різдвяний цикл, багато свят припадає, але протягом місяця-двох ми сформуємо ці керівні органи єдиної церкви і будемо надалі працювати на розвиток цієї єдиної церкви,– сказав митрополит.
Він також наголосив, що на сьогодні церква налічує близько 7 тисяч православних парафій в Україні, що більше, ніж було до об'єднання.
За його словами, парафії Московського патріархату в Україні зараз "перебувають в лоні Російської православної церкви, але маючи тут українську реєстрацію".
Тому митрополит закликав священиків Московського патріархату приєднуватися до єдиної Православної церкви України.
Також глава новоствореної помісної церкви зробив пояснення щодо статусу глави УПЦ МП Онуфрія після Об'єднавчого собору.
"Вселенський патріарх адресував лист особисто митрополиту Онуфрію, в якому було чітко сказано про те, що після Об'єднавчого собору, обрання предстоятеля цієї об'єднаної церкви, митрополита Київського, він автоматично стає канонічним митрополитом Київським. Від того часу, відповідно, не може існувати двох митрополитів Київських.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Відповідно митрополит Онуфрій буде лише митрополитом Російської православної церкви в Україні", – зазначив митрополит Епіфаній.
Додамо, як повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря, згідно зі Статутом, ім'я предстоятеля "підноситься в усіх храмах Церкви за формулою "Блаженнішого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України", а також уточнив, що офіційна назва помісної церкви – Православна церква України.
Він додав, що, незважаючи на офіційну назву, правомірним також буде найменування Українська православна церква.
"Думаю, що з часом всі ці речі будуть більш чітко сформульовано, описано, але статутна назва наразі – Православна церква України", – сказав спікер.