За даними видання Bild, Україна зупинила наступ російських сил у Харківській області завдяки американській зброї. За результатами аналізу відкритих даних, проведеного експертом видання Юліаном Репке, просування окупантів припинилося через 11 днів після перетину державного кордону на півночі Харківської області.

У напрямку селища Липці позиції окупантів залишаються незмінними: вони залишаються у тих самих населених пунктах, які їм вдалося захопити за перші три дні. У районі Вовчанська тривають бої за місто, але противник практично не здійснює жодних переміщень.

Причина цього — американське озброєння, яке на фронт. За словами Рєпке, активно застосовуються бомби GLSDB, ПТРК Javelin, артилерійські снаряди калібру 155 мм, які, крім Харківської, поступили і на фронт у Донецькій області. Він додав, що за понеділок, 20 травня, всі втратили 67 одиниць бронетехніки.

Тим часом український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що за останні дві доби передові підрозділи російських військ просунулись до центру Вовчанська на Харківщині та розширили своє вклинення по напрямку Огірцеве-Бугруватка. Однак ворогу не вдалося форсувати річку Вовча.

Російська армія продовжує докладати головних зусиль на Вовчанському відтинку смуги свого наступу. На думку Машовця, командування угрупування російських військ «Півнчі» прагне за будь-яку ціну наростити зусилля на цьому напрямку, але ЗСУ роблять все можливе, щоб не допустити просування ворога.