Більшість німців незадоволені роботою канцлера Олафа Шольца вперше з моменту його вступу на посаду в 2021 році.

Про це свідчать результати опитування, проведеного на замовлення громадського мовника ZDF, які наводить Reuters.

51% респондентів заявили, що незадоволені роботою канцлера, 43% відповіли, що задоволені, ще 6% не змогли відповісти.

Водночас Шольц залишається другим найпопулярнішим політиком у Німеччині після міністра оборони Бориса Пісторіуса, який утримує лідерство вже кілька місяців.

Раніше опитування інституту дослідження громадської думки INSA, проведене на замовлення Bild, показало, що кожен третій виборець Німеччини хоча б раз думав голосувати за ультраправих.

Ще одне опитування показало, що майже 70% німців невдоволені тим, як функціонує держава – ці показники є найвищими за час.

Про це свідчать результати щорічного опитування громадян щодо державної служби (Bürgerbefragung Öffentlicher Dienst) на замовлення спілки німецьких держслужбовців.

Порівняно з попередніми опитуваннями, кількість невдоволених функціонуванням держави виявилася рекордно високою.

Лише 27% опитаних вважають, що державна система справляється зі своїми задачами – на два процентних пункти менше, ніж минулого року.

69% вважають, що держава перевантажена і не справляється. Це на три процентних пункти більше, ніж минулого року, та суттєво більше, ніж раніше. Цікаво, що під час пандемії коронавірусу, коли значна частина суспільства була невдоволена обмеженнями, такої думки дотримувалися лише 40% респондентів.

Найгірше функціонування держави оцінюють респонденти зі Східної Німеччини – 77%, тоді як у Західній Німеччині він складає 68%.

За політичними симпатіями, найбільше невдоволення державою серед виборців AfD, де лише 6% вважають, що держава ще спроможна виконувати свої завдання. Протилежна ситуація серед виборців “Зелених” – 52% вважають, що держава справляється зі своїми функціями.