Боротьба Президента України Володимира Зеленського із екс-очільником держави та лідером партії “Європейська солідарність” Петром Порошенком набуває вигляду помсти і негативно впливає на зовнішньополітичний імідж держави.

 

Про це в інтерв’ю «Європейській правді» заявив очільник МЗС Литви Лінас Лінкявічюс, який взяв участь у роботі Київського безпекового форуму.

Він також зауважив, що в Україні досі не розв’язана справа про виведення Коломойським грошей з ПриватБанку, і це заперечує щирість намірів Зеленського щодо боротьби з корупцією та олігархами.

«Зазвичай я уникаю конкретних імен, але якщо ви наполягаєте, то, як приклад, назву Коломойського. Справа Приватбанку досі не розв’язана. Досі є судові позови. Наявні рішення не дають ясності. Через усе це постають питання. Але я не кажу, що він не єдиний «поганий хлопець», це просто приклад, який звучить найчастіше», – говорить Лінкявічюс.

За його словами, переслідування Порошенка створює погане враження про Україну.

«Коли йдеться про колишніх лідерів, колишніх політиків, президентів – то надто активна боротьба з ними має не дуже добрий запах. Це починає більше нагадувати помсту, навіть коли така боротьба має підґрунтя», – зауважує литовський високопосадовець.

«Це створює зовсім інше враження. Україна стає схожою на інші країни, де опозицію саджають до в’язниці. І це порівняння настільки шкодить вашій державі, що я волів би навіть не згадувати їхні назви», – зазначає Лінкявічюс.

«У нас у Литві також є опозиція. Також є політична боротьба, і коли відбувається зміна влади, то часом є спокуса, щоби дехто потрапив за ґрати. Але ж ми цього не робимо! Натомість ми сідаємо за один стіл, ведемо з ними переговори, співпрацюємо. Можливо, це частина політичної культури, але для мене є очевидним, наскільки чутливим є це питання. Особливо коли йдеться про подібні атаки на колишніх лідерів, колишніх президентів. І навіть якщо для їхнього переслідування є підстави, діяти потрібно украй обережно, щоби не створити враження, що таке переслідування має політичне підґрунтя. І я далеко не перший, від кого у Києві чують цю пораду», – резюмував очільник литовського МЗС.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Євросоюз чекає від України більшого прогресу в реформах. Однак пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявляє, що за останній рік є відчутні зрушення. Влада Володимира Зеленського впроваджує необхідні зміни, а основу деяких з них заклали ще за президентства Петра Порошенка.

Пані посол Німеччини в Україні Анки Фельдгузен в інтерв’ю “Європейській правді” запевнила, що і вона, і її колеги відверто говорять з українським керівництвом про проблеми – але не мають сумніву, що команда Зеленського йтиме до ЄС та НАТО.

За її словами, суть підсумкової заяви саміту Україна – ЄС у тому, що Євросоюз чекає від України більшого прогресу у реформах.

“Це – сфера правосуддя, це протидія корупції і деолігархізація. Ці три напрями наголошуються дуже чітко”,– зазначила Фельдгузен.