Збройні сили України продовжують тиснути на окупантів. Наші захисники заволоділи ініціативою і готуються завдати ворогу поразки поблизу Бахмута.

Про це 24 Каналу розповів колишній командир полку “Азов” Максим Жорін. На його думку, військові 3-ї окремої штурмової бригади ефективно виконують поставлені перед ними завдання.

Як відомо, стратегічно найважливіші бої зараз відбуваються на південному і північному фланзі від Бахмута, де ЗСУ перейшли до контрнаступальних дій. Помітну роль у цьому відіграє 3-я штурмова бригада (колишній полк “Азов”).

Ми повністю забрали ініціативу у ворога і зараз “рвемо” його на флангах, просуваючись вперед. Ворог більше не може вести наступальні дії. Ми диктуємо російській армії свої умови,
– розповів Жорін.

Мета цих дій – охопити російське угруповання з флангів і створити такі умови, за яких воно не зможе утримувати Бахмут.

Протягом останніх місяців Збройні Сили повністю виснажили підрозділи ворога, якими він просувався вперед. Натомість окупанти не врахували, що після захоплення міста їм доведеться перейти до оборони.

“Російська армія жила мріями про постійний наступ і подальшу окупацію Донеччини. Але реальність виявилася іншою”, – проаналізував ситуацію Жорін. ЗСУ скористалися тим, що на окремих ділянках ворог погано підготувався до оборони.

Ми просуваємось вперед, виявляємо їхні позиції, вибиваємо їх звідти, закріплюємося – і знову продовжуємо рух. В підсумку, ворог або буде змушений піти з міста, або буде знищений нашими підрозділами,
– ділиться своїм прогнозом військовий.

Окупанти не кидають своїх позицій і не здаються масово в полон. Але в тих місцях, де Збройні сили концентрують свій удар, ворог зазнає поразки у ближніх боях.

Місяці ударів по російських тилах готують український наступ. ЗСУ активізуються на всій лінії фронту, а росіяни з РДК та ЛРС змушують окупантів реагувати на події на Бєлгородщині.

З початку червня в Міноборони Україні говорять про те, що плани люблять тишу, а оголошення про початок наступу не буде. У газеті The Economist пишуть, що Україна “намацує” російську оборону на 1000 км фронту.

В останні дні фіксуються ознаки нового етапу наступу, зокрема в напрямку Великої Новосілки та Новодонецького у Донецькій області. Експерти припускають, що в цьому місці російська морська піхота була сильно виснажена після серії невдалих штурмів Вугледара.

Російській пропагандисти бʼють на сполох, бо Україна нібито відправила на фронт більшу кількість бронетехніки, ніж у попередні місяці. Також ЗСУ завдають удари в Мелітополі, Токмаку і інших тилових районах окупантів. У виданні дії української армії називають тим, що армія “зондує” всю лінію фронту, яка становить понад 1000 км. Аналіз інфрачервоних супутникових даних показує, що кількість пожеж на тимчасово окупованих територіях значно зросла.

Також РФ все більше відволікається на рейди РДК та ЛРС на Бєлгородщину.

Тому у сукупності військові дії показують, що після тижнів підготовчих ракетних ударів та інших заходів контрнаступ переходить в нову, більш агресивну фазу бойових дій, яка може посилюватись надалі. Плутанина щодо диспозиції українських військ, темпів їхнього просування та напряму головних зусиль країни є свідченням успіху України в приховуванні своїх планів і рухів, пишуть журналісти.

Колишній генерал-майор Фінляндії Пекка Товері припускає, що наступ ЗСУ може бути великим і на різних ділянках фронту. Спочатку повернути Бахмут, а потім Маріуполь.