Російська компанія Газпром зупинила газопровід Північний потік під брехливим приводом.

Про це заявив спікер Єврокомісії Ерік Мамер в Twitter.

“Оголошення Газпрому про те, що він знову закриває Північний потік-1 під обманним приводом, є ще одним підтвердженням його ненадійності як постачальника. Це також доказ цинізму Росії, оскільки вона вважає за краще спалювати газ замість того, щоб виконувати контракти”, – написав він.

Нагадаємо, 2 серпня Росія повністю зупинила роботу газопроводу Північний потік нібито через витік оливи та необхідності ремонту.

“При проведенні регламентних робіт на газоперекачувальному агрегаті Trent 60 (ГПА № 24) КС” Портова”, виконуваних спільно з представниками компанії Siemens, виявлено витік масла з домішкою герметизуючого складу по роз’ємах клемних з’єднань кабельних ліній датчиків швидкості ротора низького і проміжного тиску”, – сказано в повідомленні Газпрому.

Компанія також зазначає, що було виявлено масло на кабельному роз’ємному з’єднанні приєднувальної плити BPE2, яка входить до складу двигуна.

Додамо, що досить швидко настане майбутнє, в якому Росія не постачатиме до Європи нічого, кажуть експерти.

Європейський союз на два місяці раніше запланованого досяг своєї мети заповнити газові сховища, повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Ця заява спровокувала падіння газових цін, які стрімко йшли вгору через газовий шантаж Кремля. Ситуація, очевидно, не сподобалася Росії і вона знову зупинила прокачування газу Північним потоком і ціни повернулися до зростання. Кремль розв’язав газову війну проти ЄС більше року тому. Після повномасштабного вторгнення в Україну російський диктатор Володимир Путін ще більше прикрутив газовий кран, щоб шантажувати Європу, але там вирішили знайти заміну російському газу та іншим енергоносіям.

Про це пише Кореспондент.net.

Постачання газу до Європи російським трубопроводом Північний потік-1 повністю припинено, оголосив газовий держконцерн Газпром. 31 серпня “почалися планові роботи на газоперекачуючому агрегаті”, йдеться у повідомленні російської компанії.

Напередодні голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що країни-члени Євросоюзу достроково виконали план із заповнення сховищ газом на рівні 80 відсотків.

Про це вона заявила на саміті з енергетичної безпеки Балтійського моря у Копенгагені.

Країни Євросоюзу досягли своєї мети щодо заповнення сховищ газу на два місяці раніше за намічений термін на тлі скорочення постачань російського газу до ЄС.

“На сьогодні ми в Євросоюзі досягли середнього рівня заповнення газосховищ на 80 відсотків. Тож ми вже досягли обсягу, про який домовилися на поточний рік”, – сказала фон дер Ляйєн.

Кремль вкотре продемонстрував Європі, що будь-якої миті і під будь-яким приводом може зупинити прокачування газу, тим самим довівши, що європейці стали на правильний шлях повної відмови від російського палива.

Російський імпорт до війни покривав близько 40 відсотків європейського споживання газу. Наразі ця частка зменшилася до 25 відсотків, оскільки поточні поставки не перевищують третини середніх обсягів за останні п’ять років.

“Досить швидко настане майбутнє, в якому Росія не постачатиме до Європи нічого. Збережуться невеликі обсяги – 10-15 млрд щорічно – до Південної Європи через Турецький потік. Але в цілому Європа житиме без російського газу, а Росія, Газпром, відповідно, – без експортних доходів від постачання”, – прогнозує президент російського Інституту енергетики та фінансів Марсель Саліхов в коментарі BBC News.

“Зважаючи на все, через два або максимум три роки Росія повністю втратить можливість постачати газ до Європи”, – вважає російський аналітик нафтогазового ринку Михайло Крутіхін.