Для звільнення кожної окремої локації знадобиться тривала підготовка.

Збройні сили України 2023 року можуть зачистити від окупантів всі українські території, захоплені Росією після 24 лютого. Але на звільнення Криму варто чекати не раніше, ніж через рік. Такий прогноз озвучив в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Експерт вважає прогнози щодо повної деокупації України 2023 року “дуже оптимістичними”.

“На мій погляд, для того, щоб звільняти кожну локацію, необхідний підготовчий період, створення умов для звільнення. Деякі локації можливо звільняти комбіновано. Наприклад, якщо ми кажемо про південь, то можна звільняти Запорізьку область, лівобережну Херсонщину та частину південної Донеччини комбіновано, в один і той самий час, якщо на це буде достатньо ресурсів”, – вважає він.

Як пояснив Коваленко, створення умов для ефективного контрнаступу потребує підготовчого періоду приблизно в 3-4 місяці:

“Саме харківський контрнаступ це продемонстрував. Своєю чергою, на правобережній Херсонщині формувалися умови втечі окупантів фактично з травня”.

На його погляд, ЗСУ 2023 року “зможуть звільнити фактично всю територію України, яку окупували 2022 року”.

“Також частково ми зможемо звільнити території, які були окуповані з 2014 року. Але залишаться деякі території, які були окуповані в 2014 році… В першу чергу мені здається, що це тимчасово окупований півострів Крим. Його звільнення може розпочатись 2023 року, особливо коли вийдемо до адміністративної межі, але ми повністю зможемо звільнити півострів від окупантів 2024 року”, – прогнозує експерт.

Нагадаємо, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов не виключає, що війна в Україні може завершитися до літа 2023 року.

“Ви маєте зрозуміти, що я роблю свої висновки, спираючись на інформацію, а не просто тому, що мені так хочеться. Я сподіваюся на це дуже сильно”, – сказав Буданов, відповідаючи на запитання, чи справді він вважає, що війна закінчиться до літа наступного року.

За його словами, росіяни найближчим часом насамперед намагатимуться утримати все, що вони змогли захопити, і робитимуть спроби хоч якось просунутися в Донецькій області.

“Тому що насправді жодне зі стратегічних завдань, яке ставили росіяни на початку “спеціальної воєнної операції”, як вони це називали, не досягли. Більше того, зараз вони втрачають навіть те, що змогли окупувати. А це, знову ж таки, ми повертаємося до середньостатистичного росіянина, який дивиться телевізор, і йому кажуть, що росіяни втратили те, те, те, якесь там село. Це катастрофа. Вони обігрують це різними словами, наприклад: “тактичне перегрупування”, “зайняття більш вигідних рубежів” і так далі… Але ж всі все розуміють”, – каже керівник ГУР.

Також Буданов розповів, до чого цивільним людям потрібно готуватися найближчими місяцями.

“Нічого нового не з’явиться. Все, як є, так буде. Поступово ми будемо потрошку рухатися вперед, вони потроху будуть втрачати. Десь продовжать завдавати удари своїми “Шахедами” і меншою кількістю ракет, тому що не так багато їх лишилося”, – сказав він.

За його словами, терор мирних жителів триватиме.

“На жаль, так. Весь російський режим – це суцільний терор, вони інакше не зможуть”, – зазначив Буданов.

За його словами,  взимку війна трохи стихне.

“Це теж логічно, тому що взимку будуть проблеми фізико-географічні, як кажуть. Нас ще чекає зима така, більш-менш тепла, тому ґрунт буде в’язкий, і в принципі уже зараз колісна техніка на полі бою майже не працює, тільки гусенична. Це все тільки ускладниться з початком суцільних дощів”, – резюмував він.

У свою чергу, президент Володимир Зеленський вважає, що війна припиниться у двох випадках – коли Україна здобуде перемогу, або коли Росія сама визнає поразку. Радник голови ОПУ Михайло Подоляк вважає, що війна може закінчитися зі звільненням ЗСУ якогось великого міста, після чого РФ буде змушена піти з решти окупованих територій.