Україна збирає війська для наступного великого контрнаступу вже цієї зими на Мелітопольському напрямі.

“Вони мають зберегти ту динаміку, яку набрали: спочатку у вересні зі звільненням Харківської області, а потім у листопаді з деокупацією Херсона”, – сказав аналітик Atlantic Council Пітер Дікінсон.

В інтерв’ю ресурсу Euronews аналітик наголосив, що ЗСУ спеціально не ведуть активних бойових дій, щоб зберегти снаряди для масштабного контрнаступу.

Новий контрнаступ має також показати Заходу, куди йде їхнє фінансування та військова техніка. Полковник армії США Ліам Коллінз також вважає, що наступ необхідно проводити взимку, поки ще будуть морози і не буде сльоти.

“Всі пам’ятають про повінь на перших етапах вторгнення Росії. Дуже складно провести наступ і переміщати війська в цих умовах”, – заявив полковник.

ЗСУ набагато легше боротися з мінусовою температурою завдяки гарній логістиці, лідерським якостям та силі духу. Дікінсон упевнений, що новим напрямом для контрнаступу Київ обере Азовське узбережжя.

“Ймовірно, до району Бердянська, можливо, до Мелітополя, ізолювати від поповнення російські сили, які прямують із Криму”, – заявив аналітик.

Атака на Мелітопольщину буде набагато масштабнішою, ніж наступ на Херсон восени 2022 року. Київ уже не раз надавав РФ такі неприємні сюрпризи.Інші аналітики прогнозують контрнаступ на Сході, оскільки на Півдні України окупанти накопичили велику кількість військової техніки та живої сили.