Щодо законопроекту про ліквідацію славнозвісного ОАСК (Окружного адміністративного суду Києва), я б відзначив два сюжети, пише у своєму Facebook політолог Володимир Фесенко.

https://www.youtube.com/watch?v=9kSkKdDIHhI

По-перше, спосіб ліквідації. До знищення ОАСК закликають вже давно (зокрема і я також). ОАСК вже давно став раковою пухлиною в судовій системі, осереддям мафіозних схем (про що свідчать записи розмов керівника ОАСК Павла Вовка). Нема сумнівів, що його треба ліквідувати. І правильно, що Президент Зеленський ініціює ліквідацію ОАСК. Але Офіс Президента для цього обрав юридично дуже коректний спосіб, відповідно п.2 статті 125 Конституції України: «Суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя».

Народний депутат, представник Президента у Конституційному Суді України Федір Веніславський зазначив, що цей законопроект готувався заздалегідь і отримав позитивний висновок Вищої ради правосуддя. В даному випадку Президент діє суто класичним і традиційним правовим шляхом. І це правильно. Не тільки санкціями єдиними … 

По-друге, ліквідація суду це одне, правова відповідальність окремих суддів – це інше. Як кажуть в народі, котлети окремо, мухи окремо. В доведенні провини і юридичної відповідальності конкретних суддів ОАСК мають попрацювати НАБУ та інші відповідні правоохоронні органи. З тактичної точки зору це правильно. Не варто лякати весь суддівський загал.

З суддями ще доведеться працювати. І судді ще можуть вплинути на подальшу долю санкцій, які застосовує Президент. Є і чимало інших важливих питань, на які можуть впливати судді. Не можна починати війну з усім суддівським корпусом. У відносинах з судовою системою України та окремими судовими інституціями варто застосовувати як батога, так і пряника.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної ради законопроєкт «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва». Документ позначений як невідкладний. Про це повідомили у пресслужбі ОПУ.

У Зеленського зазначили, що згідно з частиною другою статті 125 Конституції України, суд створюється, реорганізується і ліквідується законом, проєкт якого вносить в Раду президент України (після консультацій з Вищою радою правосуддя).

«Сьогодні я вношу до парламенту законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. Суду, який так і не зміг повернути довіру до себе, але впорався з поверненням скандалів і дивних рішень, далеких від розуміння справедливості. Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних із керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов з кабінетів суддів, які думають, що переважують усе в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований», – заявив президент.

Зеленський зазначив, що у ОАСК було достатньо часу, щоб «одуматися, подивитися на себе в дзеркало і знайти там прості речі, які так шукають в ньому суспільство і держава, – справедливість, неупередженість та чесність».

«Замість цього бачимо чергові скандали з «плівками», корупцію пов’язаних осіб із забитими грошима сейфами та численні сумнівні рішення. Довіра до Окружного адміністративного суду м. Києва втрачена», – підсумував президент.