Європейський Союз виділив ще 50 мільйонів євро на надання гуманітарної допомоги для найбільш вразливих верств населення в усіх регіонах України, така інформація оприлюднена у неділю на сайті Європейської Комісії.

ЄС виділив додаткові 50 мільйонів євро гуманітарних фондів для підтримки людей, що потерпають від російської війни проти України, включаючи 45 мільйонів євро на гуманітарні проєкти в Україні, та 5 мільйонів євро для Молдови. Це підвищує загальний обсяг гуманітарної допомоги ЄС у відповідь на цю війну до 143 мільйонів євро. Ця допомога є частиною пакета підтримки у 1 мільярд євро, що був представлений Єврокомісією минулого тижні під час глобальної благодійної акції Stand Up For Ukraine, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, згадане фінансування буде використане для покриття негайних гуманітарних потреб, включаючи надання невідкладної медичної допомоги, доступ до питної води та предметів гігієни, надання притулку та захисту, допомогу готівковими коштами, а також захист від насильства на гендерній основі.

Додаткові 50 мільйонів євро дозволять країнам ЄС надати гуманітарне фінансування для партнерів з метою збільшення обсягів допомоги. Це допоможе людям у зонах із обмеженим доступом, які відрізані від медичних послуг, не мають води та електрики, а також для тих, хто були вимушені рятуватися, залишивши все позаду. Україно, ми з тобою! – наголосив з цього приводу єврокомісар з кризового менеджменту Янез Ленарчич.

Зазначимо, що 12 квітня до  Луцького центрального пункту допомоги надійшов вантаж від французького міста Фос-сюр-Мер. У кузові вантажівки – численні свідчення солідарності з Україною: продукти харчування, необхідні медикаменти, дитячий одяг та безліч іншого. Волонтери центру зазначають: це стало першою гуманітарною допомогою Луцьку від Франції.

Як інформують на сайті міської ради, надалі гум допомогу розподілять між населеними пунктами, які найбільше постраждали внаслідок війни з Росією, та військовослужбовцями (медикаменти, перев’язувальні матеріали).