На Куп’янському напрямі можна виділити дві можливі цілі, які має противник: по-перше, він прагне домогтися перекидання всього резерву ЗСУ на цю ділянку фронту, і, по-друге, він намагається вибити українських захисників за межі річки. 

 
Про це розповів військовий експерт Роман Світан. 
 
За словами експерта, вибір Куп’янського напряму атаки не випадковий, а наслідок певних обставин та планів ворога. Він стверджує, що Кремль прагне помітних перемог і успіхів у конфлікті. У цьому контексті Куп’янський напрямок є єдиним шляхом, яким армія окупантів може просуватися вперед. 

“На Куп’янському напрямку противник сконцентрував різноманітні сили, проте для широкомасштабних операцій такий склад недостатній, особливо з огляду на необхідність форсування чотирьох річок”, – ділиться експерт. 

Для досягнення якогось помітного успіху їм потрібно захопити місто Лиман. Незважаючи на існуючу армію в сто тисяч солдатів, Світан зазначає, що досягнення цієї мети буде вкрай важким. 

Також, за словами експерта, вже близько тижня-півтора ЗСУ працюють, щоб відбити Урожайне. Росіяни намагалися якось атакувати поруч Старомайорське і повернути його під свій контроль, закріпитися там, але у них це не вийшло. 

“Тому зараз Урожайне з трьох сторін під обстрілом – з півночі з півдня та із заходу, і я думаю найближчим часом росіяни втратить Урожайне”, – каже експерт. 

В той же час південний напрямок є для ворога важливішим, ніж східний, і з військового, і з політичного погляду. Прорив там Сил оборони України означає початок великої наступальної операції зі звільнення Херсонської та Запорізької областей та входження до Криму. Крім того, це буде підривом позиції Путіна та його режиму. Таку думку на одному з українських телеканалів висловив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж. 

Найбільш небезпечним для російської армії є, за його словами, рух українських підрозділів у районі села Роботине Запорізької області. 

“Вони дуже бояться, що ми проб’ємо цей напрямок. Рух у районі Роботиного у напрямку до Мелітополя, Бердянська, Токмака — ці стратегічні напрями є зараз пріоритетними”, — зазначив Маломуж. 

Він каже, що РФ підтягує туди резерви, але вони не безмежні, зважаючи на величезну протяжність фронту — 1 500 км. А професійних військ у Росії майже не залишилося. 

“Вони змушені зараз стягувати більш боєздатні частини на Куп’янськ, Бахмут, Авдіївку, Мар’їнку та південний напрямок. Це розтягує позиції професійних військ, великих фактично вже немає — окремі полки, окремі бригади, які пересуваються на Мелітополь чи Бердянськ. Підтягують контрактників, які не мають досвіду. Тому й розвідка дає дані про те, що морально-психологічний стан, особливо у контрактних підрозділах, дуже низький”, — коментує колишній розвідник. 

За його словами, укріплення росіян на півдні, безумовно, потужні, але Сили оборони України зосередили зусилля на флангах. 

“Ми зараз маневруємо, шукаємо слабкі місця, розмінуємо, використовуючи нові засоби, і ми заходимо з флангів. Це дуже важливо, що ми не штурмуємо ці укріпрайони. Флангові удари дозволяють знецінити першу лінію оборони. Що ми почасти зробили. Зараз рухаємося другою лінією оборони — знову з флангів, не з тих позицій, де вони ефективно можуть захищатися, де дуже потужні споруди, і нам потрібно штурмувати їх у лоба”, — підкреслив генерал. 

Також він зазначив, що, діючи таким чином, Україна вже масово застосовує новітнє західне озброєння, наприклад, реактивні системи залпового вогню HIMARS, M270, танки Leopard і Challenger, ракети Storm Shadow — по великих об’єктах. І це дає результат: підриває боєздатність ворожих військ та “фактично зносить” їхні укріплення. Така тактика, за прогнозами Миколи Маломужа, призведе до створення можливості активного наступу України по всьому фронту.