Глава держави Володимир Зеленський вніс на розгляд у Раду закон “Про ратифікацію Гарантійної угоди з Європейським інвестиційним банком”.

Відповідний документ опублікували на сайті парламенту.

Згідно з пояснювальною запискою, закон розробили задля створення правових підстав для використання позики Європейського інвестиційного банку.

Позика спрямована на фінансуванні проєкту щодо енергетики, зокрема, підвищення надійності підстанцій. Загальна сума – 136 мільйонів євро.

Зазначається, що у межах цього проекту передбачається здійснити реконструкцію 11-ти підстанцій напругою 330 кВ та однієї підстанції напругою 750 кВ Дніпровської електроенергетичної системи з впровадженням на підстанціях автоматизованих систем керування НЕК “Укренерго” технологічними процесами для досягнення технічного рівня можливості інтеграції української енергосистеми з енергосистемою Європи та забезпечення цілісності ОЕС України.

Гарантійна угода між Україною та ЄІБ визначає забезпечення платіжних зобов’язань за фінансовою угодою (Програма підвищення надійності підстанцій) між ЄІБ та НЕК “Укренерго” державною гарантією.

Українці у Мережі висловлюють схвалення діями президента.