Командування російських окупаційних військ. розгорнуло перекидання під Авдіївку окупантів зі складу групи військ «Центр» зоною відповідальності якої є Луганська область. Безпосередньо 239-й ТП розміщувався в районі Кремінної і діяв на Лиманському напрямку.

Про це повідомив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Він зазначив, що цей полк не укомплектований технікою, згідно зі штатом. У його складі 32 танки і 20 ББМ. Тобто, навіть гірше класичної вже для російських військ комплектації в пропорції 1 танк — 1 ББМ.

«Проте це не означає, що цей полк не буде виконувати свою основну функцію — стрункими, парадними колонами, з динамічним захистом перти на наші рубежі, у спробі їх прориву і закріплення десанту, який вижив, на нових позиціях. Буде.  І, на жаль, ця передислокація лише підтверджує найгірші побоювання, російське командування не зупиниться в питанні оточення Авдіївки. Вони загнали під Авдіївку 2-гу ОВА, женуть підрозділи 41-ї ОВА, 55-та ОМСБр якої проявляють активність у районі Опитного, починають гнати підрозділи 90-ї ТД. Концентрація сил і засобів у РОВ під Авдіївкою просто позамежна», — розповів експерт.

Він підкреслює, що так само цікавий запит командування РОВ на поставку під Авдіївку боєприпасів, з яких артилерійська компонента 152-мм — лише 600 пострілів, а 122-мм — понад 3,5 тисячі.

«Зауважу, що з урахуванням інтенсивності бойових дій під Авдіївкою це дуже і дуже незначний запит, з чого так і хочеться запитати, а де ж 100500 мільйонів північнокорейських снарядів? Можливо, це зумовлено тим, що російське командування зажадало і кілька десятків тисяч мін 82-мм. Очевидно, що РОВ готуються до міських боїв і боїв у промисловій зоні. Головне їхнє зараз завдання навіть не просування до Степового, а прорив передових штурмових груп на Коксохім для подальшого закріплення. Але все ж, навіть з урахуванням того гіпертрофованого ресурсу, що у них зараз під Авдіївкою, виконати поставлені завдання до Нового року навряд чи вдасться, а це означає, що 41-ша ОВА і 90-та ТД можуть практично в повному складі опинитися під Авдіївкою. Хоча, якщо це станеться, то виникає питання, а хто буде тримати лінію Р-66? Авдіївка перетворюється для РОВ на ту чорну діру, в якій вони ще не бували, але на яку заслуговують», — наголосив Коваленко, ймовірно, маючи на увазі оточення ворога.

Також варто додати, що згідно з оцінками Міністерства оборони Великої Британії, за останні три тижні під час штурму міста Авдіївка в Донецькій області російські окупаційні війська втратили близько 200 одиниць бронетехніки.

Про це йдеться у розвідувальному огляді британського Міноборони.

Таких втрат російські окупанти зазнали через ефективність сучасної української ручної протитанкової зброї, мін, скидів боєприпасів з безпілотників, а також високоточних артилерійських систем, зазначили в британській розвідці.

За даними відомства, після таких втрат у бронетехніці окупаційні війська РФ почали використовувати мотопіхоту для атак на Авдіївку.

Як і попередні російські наступи, штурми Авдіївки часто характеризувалися просуванням по відкритій місцевості, що призводило до великих втрат в особовому складі.

Британська розвідка припускає, що з початку жовтня Росія в штурмах за місто втратила кілька тисяч солдатів.

«Російське командування продовжує демонструвати готовність зазнавати великих втрат особового складу заради незначних територіальних здобутків», – йдеться у повідомленні.

Раніше розвідка Британії повідомила, що ні українські, ні російські війська не здатні прорвати лінію фронту в Україні через надійну протиповітряну оборону обох сторін і величезну лінію зіткнення, яку необхідно утримувати.