Заступник глави ТКГ Вітольд Фокін відмовився відвідати засідання комітету Ради з питань організації державної влади. Чиновника запросили туди після його скандальних заяв про Донбас.

Про це повідомив заступник глави комітету, депутат від фракції Слуга народу Олександр Качура в своєму Telegram-каналі.

За словами Качури, відмова прийти на заплановане на 15 вересня засідання комітету Фокін пояснив зайнятістю і необхідністю працювати в ТКГ.

“Сьогодні Вітольд Фокін відмовився проводити зустріч з комітетом з питань організації державної влади і місцевого самоврядування, яка повинна була відбутися 15 вересня. Озвучена причина-зайнятість і необхідність працювати в тристоронній контактній групі.

Найближчим часом зустріч не відбудеться, конкретна дата проведення – не обумовлена. Буду вимагати негайно провести цю зустріч. Щоб посилити позицію України необхідне консолідоване бачення парламенту і делегатів у тристоронній контактній групі. Єдність в питанні врегулювання ситуації, яка склалася на Донбасі, вкрай важливо “, – написав Качура.

Нагадаємо, раніше в інтерв’ю Вітольд Фокін заявив, що його позиція по Донбасу полягає в наданні особливого статусу всьому регіону, включаючи підконтрольні Києву райони і забезпеченні амністії всім учасникам збройного протистояння на сході України.

В Офісі президента Зеленського назвали слова Фокіна його особистою точкою зору і підкреслили, що його політичну позицію на Банковій не поділяють.

15 вересня парламентський комітет мав заслухати Фокіна після його заяв про амністію бойовиків і особливий статус Донбасу, які були опубліковані в інтерв’ю ЗМІ. Запросити Фокіна на засідання комітету пропонував нардеп Качура.