Росія зараз нічого не може домогтися на фронті, і, чим довше триває війна, тим більш хиткими стають її позиції.

Плани Кремля зруйновані, тому зараз Росія шукає різні способи домогтися оперативної паузи на фронті.

Як розповів у одному з інтерв’ю військовослужбовець ЗСУ, блогер Юрій Касьянов, саме тому з її боку так багато заяв про необхідність проведення переговорів.

“Усі московські плани на переговори покликані дозволити Росії перегрупуватися. Що буде далі, сказати складно. Прогнози – невдячна справа. До того ж, вони залежать від безлічі умов і факторів. Скажу лише одне: якщо Росія не зважиться на застосування ядерної зброї, то війна закінчиться в 2023 році, навесні-влітку”, – вважає Касьянов.

На думку блогера, вже до весни-літа 2023 року Україна завдасть Росії такі поразки, які призведуть до того, що російське керівництво під ударами української армії і внутрішніх хвилювань в РФ буде змушене відступати.

“Однак якщо припустити, що в Росії не буде хвилювань, і війна буде затягуватися, нам доведеться йти далі, на Москву. Тобто, якщо ми будемо успішно воювати, але не зламаємо хребет цьому ведмедю, не знищимо повністю російську військову машину, не розгромимо її в Україні, то доведеться йти далі, в Росію, і громити її вже на території ворога”, – уточнив Касьянов.

Також, за його словами, такий сценарій може розтягнутися на дуже тривалий час.

Окрім того, блогер переконаний, що ми зможемо повернути і давніші території, які колись були у складі України. Так може статися в разі, якщо в Росії почнуться хвилювання, і посиляться відцентрові процеси. Тоді багато регіонів РФ вважатимуть за благо приєднатися до більш прогресивної України, ніж залишатися в складі деградуючої держави, охопленої злочинністю, бандами, де не цінується життя людини.

Це взагалі не проблема – вважає Кальянов.

Проблема тільки в тому, що Росія говорить: “Крим – наш, російський. Ми його ніколи не віддамо і будемо захищати його за допомогою ядерної зброї”. Москва постійно шантажує нас і світ ядерною бомбою. В принципі, утримати Крим без застосування ядерної зброї Росія не зможе. З військової точки зору, це абсурд, тому що Крим – це такий собі “непотоплюваний авіаносець”, пришвартований до берега, який нікуди не може поплисти, має обмежені розміри, проглядається і прострілюється вздовж і впоперек. Утримати такий плацдарм неможливо. І як тільки буде зруйнований Кримський міст, півострів буде демілітаризований українською армією.

Допускаю, що ці регіони можуть самі побажати приєднатися до України, якщо буде розпад, деградація і дезінтеграція Російської Федерації.

Тобто не йдеться про захоплення Україною цих територій, ні. Я говорю про те, що в ситуації, коли Росія почне розпадатися, певним територіям буде вельми вигідно приєднатися саме до України, яка заслужено займає особливе місце в сім’ї європейських народів.

Втім, це ще нескоро. А от Крим ми дійсно можемо повернути. Не просто “можемо” – у нас просто немає інших варіантів. І Донбас ми звільнимо – наголосив блогер.

Однак не варто думати, що війна з Росією закінчиться, коли ми звільнимо Крим і Донбас. Вона не закінчиться – просто лінія фронту зміститься до українсько-російського державного кордону. І тоді ми будемо змушені перенести війну на територію Росії.

Адже завдання нашої війни – не захоплення територій, а розгром армії ворога. Де його громити, на своїй або на його території – це питання тактики. Головне – розгромити армію ворога так, щоб вона більше не становила ні для кого загрози.

Однак більшу частину російської армії доведеться розгромити тут, на території України, і удобрити нею українську землю – підсумував Касьянов.