Українські військові мали успіх на двох напрямках на південному фронті

Як повідомив речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов, Сили оборони продовжують ведення наступальної операції у бік Мелітополя.

«На напрямках Новоданилівка — Новопрокопівка та Мала Токмачка — Очеретувате мали успіх, закріплюються на досягнутих рубежах», — сказав він.

На Бахмутському напрямку Сили оборони продовжують вести наступ південніше міста Бахмут.

Також відомо, що Основні мінні поля в Запорізькій області українські захисники вже пройшли. Це по 1500 мін на кожен квадратний кілометр. Про це заявив військовий аналітик, співробітник Служби безпеки України (2004-2015 рр.) Іван Ступак, коментуючи звільнення села Роботине.

“Можемо акуратно з вами говорити про те, що основні мінні поля, які були перед нашим військовослужбовцями, вже пройдені. Але ще раз — дуже обережно, тому що офіційного підтвердження поки що цього не було. Ми розуміємо, що можна ще мінувати”, — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ

Аналітик нагадав, що мінні поля — це не просто якийсь майданчик, де стоять міни.

“Є така цифра — “середня температура по лікарні”, ось “середня температура” мінних полів перед нашими військовими — 1500 мін на кожен квадратний кілометр. Тобто це протипіхотні міни, протитанкові міни, великі, маленькі, середні, дерев’яні, пластикові, які реагують на метал і вибухають, які підстрибують. Тобто найрізноманітніші. І буквально нещодавно наші військові опублікували фотографію про щільність мінування: 1 кв. м нашої території, на якому 6 протипіхотних мін і 1 протитанкова. Тобто просто катастрофічний рівень”, — пояснив Ступак.

За його словами, можна сказати, що українські воїни пройшли ці мінні поля, і акуратно припустити, що наступ на якийсь порядок прискориться.

“Ми не говоримо, що там будуть на тачанках їхати вперед, і буквально за два дні будуть біля Азовського моря. Але тепер уже підуть безпосередньо наші військові по російських позиціях, у російські окопи, у російські траншеї. Будуть їх звідти викурювати, найімовірніше, рухатимуться в напрямку Токмака. І російські військові, які перебувають ліворуч, праворуч, їхні позиції, розумітимуть, що вірогідність оточення, напівоточення дуже велика і, ймовірно, доведеться обирати — або залишитися на своїх позиціях і загинути, або зробити “жест доброї волі””, — резюмував Іван Ступак.

Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби, повідомляє Генштаб.

В одному з тимчасово окупованих населених пунктів Запорізької області окупаційна влада врахувала негативний досвід організації псевдореферендуму. Відтак, планується проведення «виборів» у змішаному форматі: показове голосування на дільницях та обхід квартир і будинків. Обхід будинків передбачається розпочати завчасно. Починаючи з 30 серпня цього року представники окупаційної влади почнуть обхід квартир для збору голосів.

Крім того в цьому регіоні з’являються особи, яких привозять із території рф та розселяють в покинутих будинках місцевих жителів. Даний факт пов’язаний із підготовкою фальсифікації голосування та створення потрібної картинки для російських медіа. Також посилюється тиск на місцеве населення із вимогою отримувати російські паспорти. Зокрема, вводиться вимога, що оплата комунальних послуг, інтернету та мобільного телефону неможлива без російського громадянства. З метою посилення тиску на місцеве населення в даному регіоні відмічається збільшення чисельності військовослужбовців чеченської національності, які поводяться дуже агресивно та жорстко відносяться до порушення комендантської години місцевим населенням.

Авіація сил оборони протягом минулої доби завдала 1 удар по пункту управління, 13 ударів по районам зосередження особового складу та 3 — по зенітно-ракетним комплексам противника.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 2 пункти управління, 2 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 5 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 1 засіб протиповітряної оборони, 1 склад боєприпасів та 1 станцію радіоелектронної боротьби противника.