Україна усвідомлює ймовірність нового наступу РФ у 2023 році, адже росіяни ніколи не відмовлялися від цього.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю TF1 INFO. За його словами, питання в тому, чи здатна Росія на новий наступ.

“Так, ми це цілком усвідомлюємо. Ми можемо зрозуміти їхнє бажання помститися, це залишається їхньою одержимістю, їхнім бажанням напасти на нашу країну, окупувати нашу територію. Вони ніколи не відмовлялися від цього проекту, я вважаю. Але питання в тому, чи здатні вони на це? І чи здатні ми впоратися з цим? Але я впевнений, що їх бажання досягти цього все ще є”, – пояснив український лідер.

Колишній командувач Сухопутних сил США у Європі генерал-лейтенант Бен Годжес вважає, що Росія не зможе якісно мобілізувати війська для нового великого наступу на Україну в лютому. Про це він написав на сторінці у Twitter у відповідь на повідомлення, що Росія збирає 300 тисяч солдатів для відновлення наступу на Київ.

За його словами, остання часткова мобілізація була провальною, тож Росії навряд чи вдасться до лютого мобілізувати таку велику кількість нових солдатів.

«Я сумніваюся, що Росія зможе зібрати сили такого розміру за цей час, тим паче належної якості», – повідомив Бен Годжес.

Він додав, що перебільшення потенціалу нових російських наступальних операцій грає на користь тим, хто шукає відмовки, щоб збройно не підтримувати Україну.

Можливий черговий наступ на Київ з боку Білорусі обернеться для російських окупантів повним провалом. ЗС РФ зазнають ще більш нищівних втрат у разі спроби захопити столицю України вдруге. Таку думку озвучив в ефірі телеканалу FREEДОМ військовий експерт Сергій Грабський.

Експерт наголосив, що в даному випадку ми маємо ситуацію не тепличних умов. Адже українська армія мобілізована, готова і знає, з ким вона воює.

“Мало того, якщо раніше навіть не розглядалося питання нанесення ударів десь по локаціях поза територією України, то зараз в усьому світі не існує навіть сумніву в тому, що Україна, як країна, має право на захист, і має право знищувати військові об’єкти там, де вважає це за потрібне”, — резюмував експерт.

Будь-яка спроба російського військово-політичного керівництва повторити операцію 24-го лютого виглядатиме як авантюра, вважає Грабський.

“Вони, безумовно, можуть це зробити. Ніхто не сумнівається, що вони можуть здійснити таку спробу. Вона буде виглядати, загалом, як авантюра, яка просто призведе до колосальних жертв серед особового складу. І в мене виникають глибокі сумніви щодо здатності після цієї авантюри російської армії взагалі до якихось активних бойових дій”, — наголосив військовий експерт.

За словами Грабського, також важливо розуміти, що, навіть накопичивши величезну кількість військ, вони рухатимуться за вже давно визначеними й усім давно відомими напрямками, які підготовлені до оборони.

“І тому, незважаючи на кількість, вони не зможуть пробитися близько до Києва і фактично будуть приречені на поразку, тому що будуть обмежені у своєму маневрі. І зосередження ударів не тільки по наступаючих колонах, а також по тилових районах зосередження, базах постачання призведе до ще більш катастрофічної поразки російської армії порівняно з тією, яку вони отримали навесні цього року під Києвом”, — вважає Грабський.

В американському Інституті вивчення війни також вважають, що у випадку нового наступу на Київ з півночі російські війська навряд чи матимуть успіх. Українська армія зараз є краще підготовленішою до оборони, ніж на початку повномасштабної війни.

Армія російської федерації сильно деградувала порівняно із ситуацією на початку повномасштабного вторгнення, у лютому поточного року.

Росіянам бракує навіть тієї потужності, коли вони намагалися захопити Київ — і провалилися, хоч і дійшли до околиць української столиці.