Олексій Арестович вважає, що на зустріч в Нормандському форматі впродовж найближчого місяця навряд чи слід очікувати. 

Про це речник української делегації у Тристоронній контактній групі сказав у програмі “Взгляд с Банковой” на телеканалі “Дом”, передає Укрінформ.

“Бо надто багато політичних подій відбувається у всіх країнах, які є учасницями Нормандського формату. Починаючи з того, що вибори до Держдуми російської у вересні, вибори у Федеральні збори Німеччини та кампанія з президентських виборів у Франції стартує так чи інакше у вересні. Тобто це дуже складна історія. У нас же, відповідно, державний візит, білорусько-російські навчання “Захід-2021″ і 100-тисячне угруповання військ на наших кордонах”, — заявив Арестович.

Речник української делегації у Тристоронній контактній групі вважає, що зовнішньополітична ситуація не сприяє активізації переговорів Нормандської четвірки. Проте Україна готова до зустрічі в будь-який час.

“Я думаю, що серйозно говорити можна буде про якусь зустріч після 1 жовтня. Але ми завжди наголошували та наголошуємо, що завжди готові до цієї зустрічі. В будь-який час. Тому що ми зацікавлені в мирному врегулюванні, щоб не гинули мирні жителі й військовослужбовці, військовий персонал. До того ж, я наголошу, — з обох сторін. Війну треба припиняти”, — заявив Речник української делегації у ТКГ.

Нагадаємо, раніше Дмитро Кулеба заявив, що Україна з осені повернеться до спроб організувати саміт Нормандської четвірки.

На запитання про те, чи можна очікувати найближчим часом переговорів Володимира Зеленського і Володимира Путіна, міністр заявив, що українська сторона зацікавлена в цій розмові, але поки що не бачить «готовності з російського боку до проведення цієї зустрічі».