Українські війська зустріли більший, ніж очікувалося, опір з боку російських військ під час спроби прориву лінії оборони Росії в районі Бахмута в останні дні, але досягли перших успіхів.

Про це телеканалу CNN повідомили два американські високопосадовці.

За даними американської сторони, українським військам вдалося витіснити частину російських сил на сході в районі Бахмута. Однак росіяни, озброєні протитанковими ракетами, гранатометами і мінометами, чинять “жорсткий опір”.

Російські сили вкопалися в оборонні лінії, які в деяких місцях мають глибину в кілька шарів і всіяні мінними полями, що, за словами співрозмовників CNN, “завдало значної шкоди українській бронетехніці”.

Один з американських посадовців назвав втрати “значними”, уточнивши, що йдеться про зокрема бронетранспортери MRAP, які США надали Україні.

Водночас співрозмовники CNN кажуть, що останні втрати українських сил не вплинуть на більш масштабний запланований український контрнаступ.

“Американські й західні посадовців давно очікували, що контрнаступ займе багато часу і поставить український персонал і техніку, зокрема й системи, що постачаються Заходом, під великий ризик”, – вказує телеканал.

А ось Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” підтверджує телеканалу Фрідом, що З Бахмута вийшла найбільш досвідчена частина “вагнерівців”

— Коли Пригожин оголошував про те, що нібито Бахмут перебуває під контролем ПВК “Вагнер”, що вони його повністю захопили, він своє звернення робив у районі залізничного вокзалу, практично в центрі міста. У той самий момент, коли на території самого міста, на невеликому трикутнику на вулицях Чайковського і Корсунського тривав контроль цієї ділянки Силами оборони України.

Це славнозвісний “Літачок”, який вже став символом траси 05-04. Там є два таких головних основних символи, які запам’яталися за час штурму Бахмута: це “Танчик” і “Літачок”. “Танчик” — це східна частина міста, а “Літачок” — це південно-західна.

І ось біля “Літачка” чомусь Пригожин якраз своє звернення і фото не зробив. І жоден російський окупант так і не опублікував жодного селфі на тлі останків цього багатостраждального “Літачка”. А чому? Тому що ця зона як була, так і залишається непідконтрольною російським окупантам.

ПВК “Вагнер” ще дійсно виходить із Бахмута. Вийшла значна частина, скажімо так, більш-менш із досвідом. Там залишаються і залишаться незначні підрозділи з однієї простої причини: повністю ПВК “Вагнер” у російського командування можливості зараз замінити немає.

Вони заганяють туди кого? Здавалося б, якщо виходить ПВК “Вагнер”, то їх мають замінити винятково регулярними військами – десантура тощо. За теорією це так.

Але натомість туди заганяють, наприклад, представників так званих “ЛНР” і “ДНР”, зокрема, підрозділи першого і другого “армійського корпусів”, ЛНРівські мобіки, простіше кажучи. Тобто ними замінюють ПВК “Вагнер”.

Це вкотре говорить про проблему з ресурсом як таким. Фланги сипляться, фланги неможливо утримувати, не вистачає ресурсу для утримання, а тут ще й на місто потрібно закинути хоча б 4 тисячі особового складу.

Крім того, туди ще відправляють підрозділи 30-ї ДШБ. Це десантно-штурмова бригада, яка стала першою ДШБ, яка зазнала одноразово максимальних втрат у максимально короткий період часу.

А зараз їх почали перекидати в Бахмут. Вони не встигли зайти й одразу потрапили під артилерійський обстріл. Чому? Тому що ті фланги, які нам вдалося розтрощити в окупантів і повернути під свій контроль панівні висоти, тепер дають нам змогу більш ефективно вести вогонь по місту, особливо по південному і північному секторах.

І перший підрозділ, не встигнувши зайти, одразу потрапив під обстріл і зазнав втрат. Ось таке ось у них кредо.