Білоруські журналісти твердять, що з території Білорусі російські окупанти вивезли 85% військової техніки, яку зафіксували на момент відступу військ РФ з околиць Києва.

Про це повідомляє Беларускі Гаюн

“Наразі на залізничних станціях в Осиповичах, Колодищах, Хойниках, Речиці, Калінковичах, “Козенки” (Мозир) немає жодного завантаження військової техніки та ешелонів для завантаження. 

Також останніми днями немає повідомлень, що поблизу цих місць продовжується рух на тимчасових базах ЗС РФ. У містах зауважують лише кілька вантажних машин біля готелів, кафе чи торгових центрів. 

За попередньою оцінкою, виведено близько 85% військової техніки РФ, яку зафіксували на момент відступу з київського напрямку”.

 Станом на 20 квітня, очевидці стверджували, що на залізничній станції в Єльську продовжували завантажувати російську бронетехніку. За словами очевидців, її підвозили з Наровлі, де немає залізничного сполучення.

“Беларускі Гаюн” додав, що на білоруських летовищах фактично не лишилося російських літаків та гелікоптерів. Водночас вони припускають, що там могло лишитися кілька штурмовиків, бомбардувальників та безпілотників.

Журналісти підкреслили, що цю інформацію перевірити важко через брак підзвітності з боку міністерства оборони Білорусі. Про повне виведення окупаційних військ РФ стверджувати точно не можна, на думку журналістів.

Нагадаємо, що після очного раунду перемовин між делегаціями України та Росії в Стамбулі 29 березня, російське військове командування заявило про відведення окупаційного контингенту з півночі України. Певний час війська РФ з пошкодженою бронетехнікою залишалися на тимчасових базах у Білорусі.

При відступі з північних областей України, російські окупанти понівечили також і кордон між Україною та Білоруссю, завдавши ушкоджень навіть білоруському прикордонному знаку.

Прикордонні стовпи з символікою двох країни росіяни покидали на землю.

“Орки, які входили в Україну через Чорнобильську зону, поглумилися не лише над українською, а й над білоруською символікою…

Тож білорусам варто замислитися, ким їх вважають російсько-окупаційні війська, які зневажають їх державну символіку” – заявила Державна прикордонна служба України.