Відомий журналіст Дмитро Гордон у прямому ефірі телеканалу “Україна 24” посперечався з українським політологом Василем Вакаровим, який регулярно бере участь у пропагандистських передачах на російському телебаченні.

Гордон дорікнув Вакарову в тому, що він спокійно реагує на висловлювання російських пропагандистів про Україну.

“Коли ви на території агресора – країни, яка розв’язала війну проти нашої з вами країни, яка анексувала нашу територію, яка вбила 14 тисяч українців на Донбасі… На ворожому телебаченні, в програмі, яку веде головний ворог України пропагандист Соловйов, стоїте й слухаєте, як вашу країну обливають помиями, вам не соромно? Вам не хочеться вдавитися від сорому за те, що вашу країну змішують з л…ном, а ви стоїте й посміхаєтеся?”, – обурився Гордон.

На це Вакаров відповів, що “є країна Україна і держава Україна, і країну я люблю, любив і буду любити”, а “щодо держави у мене завжди була своя позиція”. Також він сказав, що жодного разу на російських каналах не паплюжив “те, що називається державою Україна”, й працювати з опонентами можна по-різному.

“Скільки мені дають, стільки я й говорю”, – сказав він.

При цьому Вакаров послався на інтерв’ю Леоніда Кравчука програмам “60 минут со Скабеевой” і “Время покажет”, а також на численні інтерв’ю депутатів російським каналам. Також він зазначив, що ніколи не вважав Бандеру героєм, і розповідає росіянам, що Україна не є “бандерівською або нацистською” державою.

Гордон запитав Вакарова, чи платять росіяни йому гроші за участь в ефірах, на що Вакаров спочатку емоційно відповів, що Гордон “не слідчий і не прокурор, щоб ставити такі запитання”, перейшовши на образи, але потім зізнався, що оплачують відрядження, готель та харчування, назвавши Гордона “провокатором”.

“Скільки грошей ви заробили, коли продавали хворим бідним свої так звані пірамідки, скільки ви податків Україні заплатили?!”, – запитав Вакаров.

Гордон відреагував спокійно.

“Відповідаю відразу. Піраміди золоті я рекламував, але не продавав, тому заробив нуль цілих нуль копійок, я вам відповів швидко й без обурення”, – сказав Гордон.

Вакаров закликав його “не опускатися до рівня хайпу” й робити Україну щасливою разом. Гордон попросив Вакарова передати Соловйову вітання і назвав їх двома покидьками.

Нагадаємо, у травні бізнесмен і політик Євген Червоненко та колишній керівник Інституту національної пам’яті, депутат Верховної Ради від фракції “Європейська солідарність” Володимир В’ятрович влаштували жорстку перепалку в прямому ефірі.