Чинити тиск на Володимира Зеленського – це додатковий ризик для Трампа. Про це в відеоінтерв’ю заявив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

За його словами, якщо з боку президента США Дональда Трампа дійсно був тиск на Володимира Зеленського, не слід очікувати, що він буде продовжений.

Це небезпечно для Трампа, так як Генасамблея ООН – не надто ізольоване місце, де витік інформації ще більш вірогідний, ніж під час телефонної розмови.

«Це може дати новий привід для конгресу, це може посилити розслідування, це може спровокувати нові звинувачення на адресу Трампа. Я думаю, радники кажуть Трампу не чіпати цю тему, або дуже обережно піднімати її», – говорить Фесенко.

Варто зазначити, що у питаннях розслідування справи про корупційні схеми сина колишнього віце-президента Джо Байдена в команди Зеленського вже є рішення і підготована відповідь. Зеленський вимагатиме офіційний запит на це розслідування.

«Для Трампа це важко зробити. Офіційний запит про розслідування справи Байдена через Мінюст США – це підстава. Так що напруга навколо цієї теми є, однак ризики проявляться пізніше. Зважаючи на те, що в жовтні в Україну приїжджає адвокат Трампа, який вже буде предметно обговорювати це питання», – пояснює Фесенко.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський прибув у Нью-Йорк, де візьме участь у 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. Президент проведе низку двосторонніх зустрічей, зокрема з президентом США Дональдом Трампом.

Президент США Дональд Трамп заявив, що США чекають від України чесності.

“Ми хочемо чесності від тієї країни, з якою ми маємо справу. Я вважаю, що з новим президентом ви побачите набагато більше чесності. Це те, чого ми очікуємо. Ми підтримуємо цю країну, ми хочемо, щоб вона була чесна”, – сказав Трамп.

Він підкреслив, що “дуже важливо говорити про корупцію”.

Зустріч відбудеться на тлі скандалу з телефонною розмовою Трампа і Зеленського. За даними ЗМІ, президент США тиснув на президента України з метою розслідування можливих корупційних схем в Україні сина колишнього віце-президента Джо Байдена Хантера. Джо Байден є найбільш імовірним суперником Трампа на виборах в 2020 році.

Можливу спробу тиску Трампа на іноземного лідера з метою очорнити свого конкурента на виборах – Джо Байдена – в американських ЗМІ вже порівнюють з Уотергейтським скандалом.