28 лютого під стінами Бердянської міської ради зібралися на мітинг містяни. Про це повідомляє офіційний канал Запорізької обласної державної адміністрації, перетвореної наразі на військово-цивільну адміністрацію. Кореспондент Радіо Свобода повідомляє, що мітингарі вимагають, аби російські військові залишили місто, а також скандують «Україна» та співають гімн.

Телеграм-канал оперативного штабу бердянської мерії «Бердянск сейчас» повідомляє, що під час мітингу російська військова техніка здійснила залп у бік морського порту. За попередньою інформацією, його інфраструктура не постраждала. В Бердянську також зафіксовано сьогодні збройний напад на аварійну бригаду «Водоканалу» на блокпосту, який встановили напередодні російські військові.

Складною є обстановка довкола міста Енергодар, поряд з яким розташована Запорізька атомна електростанція. Як повідомляє тамтешня міська рада, в місті – диверсанти, а на в’їзді до міста зафіксована російська піхота та техніка, зокрема, танки і «Гради».

У Мелітополі місцевою владою було відновлено контроль за будівлею мерії. Про це сьогодні повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров у своєму відеозверненні. За даними місцевих медіа, адмінбудівля зараз під охороною місцевих добровольців.

«На жаль, у будівлі виконкому ми не змогли розмістити повноцінне функціонування, повноцінну роботу. Не змогли у зв’язку з тим, що будівля зруйнована. Коли туди заходили російські війська, то вони майже зруйнували будівлю зсередини. Тепер потрібні невідомо скільки коштів і часу на відновлення цієї будівлі», – сказав Федоров.

В Мелітополі зафіксовано масові випадки мародерства – від нього постраждали магазини низки торгівельних мереж. Про диверсійні групи і мародерів, зокрема останніх – у приватному секторі Запоріжжя, повідомляє і виконувач обов’язків мера Запоріжжя Анатолій Куртєв. Наразі, як повідомляє Запорізька ВЦА, поліції та теробороні в регіоні дано наказ стріляти на ураження по всіх мародерах.

В регіоні також взято в полон групу російських військових. Як повідомляє СБУ, вони здалися після того, як їхню колону розгромили під Запоріжжям. Відео з тим, як вони телефонують додому своїм батькам у РФ і розповідають їм, що перебувають в Україні, оприлюднила Служба безпеки України.

Тим часом,міський голова Нової Каховки Херсонської області Володимир Коваленко в понеділок, 28 лютого, підтвердив «Новини Приазов’я» інформацію про організацію «зеленого коридору» для жителів селищ Козацьке та Веселе, які розташовані поряд із Каховською ГЕС і фактично опинилися в «котлі».