З великим подивом іноді слухаю людей без вищої освіти та розуміння процесів управління державою.

Виходять вони, зітхають і сумно повідомляють, що нинішня влада змушена підвищувати ціну на газ, бо треба повертати борги «попередників»… Складається враження, ніби такі люди до другого Майдана сиділи в «криївці» в карпатських лісах у підпіллі. Ніби ніхто завзято не працював міністром економіки в уряді Януковича. І ніби ніхто не був «попередником» сам собі, оскільки останні років двадцять взагалі з влади не вилазив… Ну, то нічого. Мабуть, забув…

Але головне ось в чому. Будьте уважні! Усі небилиці про те, що ціну на газ необхідно підвищувати, щоб віддати борги мого уряду – це НЕПРАВДА! Ці борги давно повернуті. Це знає кожен економіст.

Трохи поясню. Під час світової фінансово-економічної кризи ми залучали запозичення із зовнішніх джерел, в основному від МВФ як потужного міжнародного кредитора. Це було необхідно для підтримки нашого платіжного балансу і видатків із бюджету на підтримку економіки. Ці гроші позичалися менше, ніж під 3% річних. За умовами програми МВФ Стенд-бай, погашення цих кредитів мало відбутися за три роки, що і було зроблено. Тобто всі зовнішні борги часів мого уряду були погашені до останньої копійки у 2012 році. Інший метод зовнішніх запозичень – євробонди – мій уряд не використовував через великий відсоток. А чинний уряд, до речі, безкінечно виходить на цей ринок і позичає короткі і дорогі гроші – під 9,5%.

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Тобто сьогодні уряд бере кредити МВФ і підвищує ціну на газ для того, щоб повертати свої ж борги! Борги, зроблені урядами Порошенка вже після Революції Гідності.

Я хочу застерегти всіх непосвячених від подібних маніпуляцій з боку влади і не передруковувати фейки.

Ця влада може брати тільки кредити. Брати на себе відповідальність вони не навчилися і вже не навчаться.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко на зустрічі з колективом Рахункової палати, заявив:

«Не зайвим буде нагадати, що зобов'язання зрівняти внутрішні ціни на газ з ціною імпортного газу Україна взяла, коли Гройсман ще був мером Вінниці. Відповідний меморандум з МВФ був підписаний 31 жовтня 2008 року, хто в той час був прем'єр-міністром – дуже легко заглянути у Вікіпедію … Хоча зобов'язання і гроші брали одні, а повертати гроші повинні інші », – додав президент, натякаючи на Юлію Тимошенко.