Над українськими військовими нависала страшна загроза оточення, однак армія РФ знову втратила цілу дивізію при спробі штурму Авдіївки, тож наразі небезпека  завдяки діям ЗСУ  минула.

Про ситуацію на Авдіївському напрямку розповів військовий експерт полковник Петро Черник.

У стратегічному аспекті ситуація під Авдіївкою не змінюватиметься певний час, проте противник активізував авіацію, яка завдає ударів керованими авіабомбами, а також застосовує касетні боєприпаси.

За його словами, Авдіївка давно стала політичним об’єктом, оскільки президент Володимир Путін віддав російським військам наказ за будь-яку ціну взяти місто з подальшим планом вийти до рубежів Донецької області. І хоча українські захисники цей стратегічний план руйнують, водночас на сьогодні невідомо в який бік «хитнуться шальки терезів».

«Путіну потрібні хоч якісь результати в цій війні. Він дійшов висновку, що ліквідувати українську державність неможливо, тому потрібні цілі «мінімум» — вийти на адміністративні кордони Донеччини та Луганщини. І Бахмут та Авдіївка є фундаментальним аспектом цього завдання», — пояснив полковник.

Черник підтвердив удари по позиціях ЗСУ на цьому напрямку авіабомбами ФАБ-250 і ФАБ-500, а також касетними РБК-500, які докучають українським бійцям. Для того, щоб із ними боротися, необхідні сучасні винищувачі, які Україна ніяк не може дочекатися.

Також експерт оцінив можливості противника щодо оточення українських позицій в Авдіївці. Він вважає, що для того, щоб узяти населений пункт у кільце, росіянам необхідно пройти приблизно 7 кілометрів, а це зробити не так просто, з огляду на більші втрати, яких зазнали ЗС РФ у перші дні наступу.

«Це величезне питання — чи вистачить їм сил це кільце зімкнути. Тому що якщо порахувати перші шість днів втрат, а вони, взаправду, найяскравіші, то вони тільки вбитими втратили 5 тисяч особового складу. Помножимо цю цифру сміливо на три, маємо 15 тисяч людей — це повноцінна дивізія», — підкреслив Черник.

Крім того, ситуація біля Авдіївки нагадує бої за Бахмут 8-місячної давності, коли окупанти проводили нескінченні «м’ясні штурми» і зносили всі будівлі артилерією.

Про це розповів військовий аналітик, колишній співробітник СБУ Іван Ступак.

За його словами, зараз Росія продовжує тиск під Авдіївкою. Українським силам доводиться відступати з деяких позицій, оскільки їм просто ніде ховатися від ударів важкої техніки.

«Російська Федерація знищує будову за будовою, нашим військовим банально нема за що чіплятися. Забудова знищується, і військові просто змушені відкочуватися назад», — сказав він.

Ступак також зазначив, що росіяни не припиняють використовувати «м’ясні штурми», щоб виявляти позиції ЗСУ. Окупанти наступають хвилями. Завдання першої хвилі завжди полягає в тому, щоб українські солдати розкрили себе і почали атакувати. За всім цим спостерігають із неба російські дрони.

Також нагадаємо, що експерт Defense Express Іван Киричевський заявив, що ЗС РФ зменшили посилені батальйони до рівня штурмових груп, які можуть підтримувати безперервність наступу, під Авдіївкою.

«Вони (окупанти.) почали наступати посиленими батальйонами, а тепер ці батальйони стерлись до рівня штурмових груп, які можуть підтримувати безперервність наступу», — сказав Іван Киричевський.

За його словами, Російські штурмові групи мають високий рівень підтримки артилерії та авіації. Знизити вогневий вплив на українських військових могли б винищувачі F-16.